Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Niemki rozpoczynają przygotowania do sezonu reprezentacyjnego

Niemki rozpoczynają przygotowania do sezonu reprezentacyjnego

fot. archiwum

Dziś rozpoczyna się zgrupowanie żeńskiej reprezentacji Niemiec, którą w najbliższym czasie czekają dwie ważne imprezy. Pierwszą będzie trwające od 5 do 29 sierpnia World Grand Prix, natomiast drugą mistrzostwa Europy.

Trener kadry Giovanni Guidetti na początku przygotowań ma do dyspozycji 21 zawodniczek, z którymi już dziś stawi się w ośrodku olimpijskim Rhein-Neckar w Heidelbergu. Pierwszym sprawdzianem formy niemieckich siatkarek będzie rozgrywany od 7 do 12 czerwca turniej w Montreux, w którym zmierzą się one z siedmioma innymi drużynami.

Do tego czasu Guidetti będzie chciał niewątpliwie zobaczyć na co stać Claudie Steger (VfB Suhl), Friederike Thieme i Pia-Sabrine Walkenhorst (Dresdner SC) , które są debiutantkami w zespole narodowym. Na przygotowaniach brakuje jeszcze takich siatkarek jak: Sarah Petrausch (Rote Raben Vilsbiburg, leczy kontuzje), Mareen Apitz (Dresdner SC,w trakcie okresu edukacji) i Denise Hanke (Schweriner SC, w trakcie badań).

Zgrupowanie rozpocznie się od sesji zdjęciowej w trakcie której siatkarki kadry Niemiec zaprezentują swoje nowe stroje. W trakcie wspomnianego turnieju w Montreux podopieczne Giovaniego Guidettiego rywalizować będą z niezwykle silnymi zespołami z Chin (7 czerwca), Peru(8 czerwca) oraz USA (9 czerwca). Kolejnym etapem przygotowań będzie cykl trzech meczów kontrolnych z reprezentacją Japonii, które Niemki rozegrają w Munster, Berlinie i Bremie w ramach obchodów 150-lecia przyjaźni niemiecko-japońskiej.Zawodniczki przebywające na zgrupowaniu kadry Niemiec:

Heike Beier (Piacenza/ITA), Christiane Fürst (Istanbul/TUR), Kathleen Weiß (Baku/AZE), Anne Matthes (Matera/ITA), Corina Ssuschke (Prostejov/CZE), Margareta Kozuch (Odintsovo/RUS), Lisa Thomsen, Nadja Schaus, Berit Kauffeldt, Anja Brandt (Schweriner SC), Lenka Dürr, Lena Möllers (Rote Raben Vilsbiburg), Pia-Sabrina Walkenhorst, Kerstin Tzscherlich, Saskia Hippe, Friederike Thieme (Dresdner SC), Patricia Grohmann (SC Potsdam), Regina Burchardt (1. VC Wiesbaden), Kathy Radzuweit (VT Aurubis Hamburg), Claudia Steger (VfB Suhl), Maren Brinker (Smart Allianz Stuttgart)

Denise Hanke dołączy do zespołu 1 czerwca, natomiast Mareen Apit z najprawdopodbniej w lipcu.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved