Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Ruciak: Amerykanie zagrali w sobotę dużo lepiej

Michał Ruciak: Amerykanie zagrali w sobotę dużo lepiej

fot. archiwum

- Wygrywa ten zespół, który popełnia mniej błędów. My tych błędów w drugim spotkaniu popełniliśmy od groma, dlatego taki był wynik a nie inny - mówił po spotkaniach Ligi Światowej z USA Michał Ruciak. Polacy wygrali 3:0 i przegrali 0:3 na inaugurację LŚ.

Siatkarze Stanów Zjednoczonych w drugim meczu Ligi Światowej zagrali zdecydowanie lepiej. To nie był już ten sam zespół, którego oglądaliśmy w piątek ani też reprezentacja Polski nie była tym samym zespołem.

Michał Ruciak:Taki jest sport. W piątek my dyktowaliśmy warunki gry, natomiast w sobotę robili to przeciwnicy. Trzeba pamiętać, że oni są mistrzami olimpijskimi. Pokazali, że potrafią walczyć i odwrócić losy spotkania. Amerykanie w sobotnim meczu zagrali o wiele lepiej niż w piątek, stąd taka różnica.

Czym was zaskoczyli mistrzowie olimpijscy w sobotnim meczu?Na pewno zagrywali lepiej niż w piątek, co było widać od razu. Myślę, że też decydujące były nasze błędy, czy to ataki posyłane w aut, czy w siatkę. To one zadecydowały o porażce, a nie poszczególne akcje Amerykanów.

A czego wynikiem w takim razie były te błędy? Zmęczenia, nerwów, stresu, a może z za dużego ryzyka w pewnych akcjach?

Myślę, że ze wszystkiego po trochu. Było trochę ryzyka i nerwów. Niekiedy trzeba było oddać piłkę przeciwnikowi, ale nie do końca skutecznie nam się to udawało. Szkoda takich akcji, bo było kilka sytuacji, w których mogliśmy powalczyć o zdobycie punktu.

Początek rozgrywek w Lidze Światowej nie jest zły, biorąc pod uwagę czas przygotowania.

Cieszyliśmy się z wygranego pierwszego meczu. Szkoda, że nie udało się wygrać drugiego. Nie można być do końca zadowolonym z takiego rezultatu, ale mamy nadzieję, że dalej będzie już zdecydowanie lepiej.

* rozmawiała Katarzyna Porębska
* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved