Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kariera Alena Pajenka nabiera tempa

Kariera Alena Pajenka nabiera tempa

fot. archiwum

Serie A uznawana jest za najlepszą siatkarską ligę na świecie. Wielu zawodników marzy, aby zagrać w jednym z włoskich zespołów. Ta sztuka udała się Alenowi Pajenkowi. Jego dobre występy w ekipie z Verony „zaowocowały" przenosinami do Maceraty.

Kariera Alena Pajenka rozwija się w bardzo szybkim tempie. W sezonie 2009/2010 środkowy reprezentacji Słowenii pokazał się z dobrej strony w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie wraz z Ach Volley Bled dotarł aż do finałowego turnieju, w którym ostatecznie jego drużyna zajęła czwarte miejsce. Potem Pajenk przeniósł się do Serie A. W minionym sezonie bronił barw Marmi Lanza Verona. Zespół ten w rundzie zasadniczej uplasował się dopiero na siódmej pozycji, w play-off również nie osiągnął znaczącego rezultatu, jednak Słoweniec był jednym z wyróżniających się zawodników nie tylko w swojej drużynie, ale też w całej lidze. Został nawet najlepszym blokującym rundy zasadniczej we włoskiej Serie A. – Zawsze o tym marzyłem – mówi krótko zawodnik.

Jego świetna postawa zaowocowała transferem do Lube Banca Macerata – Jestem już gotowy, aby zacząć grę dla zespołu z Maceraty. Wiem, że będę musiał zmierzyć się z dwoma klasowymi środkowymi (Stanković i Podrascanin przyp. red.). Jednak patrzę na to w pozytywny sposób, ponieważ wiem, że będzie to dla mnie korzystne, abym mógł rozwijać się jako zawodnik – mówi Pajenk. – Liga Mistrzów była również jednym z powodów, dla których chciałem grać w Maceracie – dodaje Słoweniec.

Jakie są oczekiwania Pajenka związane z grą dla ekipy z Maceraty? – Trudno teraz mówić o oczekiwaniach. Wiem, że Macerata zdobyła puchar Challenge w minionym sezonie i dołożę wszelkich starań, aby pomóc mojemu klubowi w dojściu tak daleko jak to będzie możliwe – komentuje nowy środkowy Lube Banca.Zanim siatkarz będzie miał okazję zadebiutować w drużynie z Maceraty, to czekają go zmagania reprezentacyjne. Obecnie Słoweńcy rywalizują w Lidze Europejskiej. Ich przeciwnikami są ekipy Wielkiej Brytanii, Chorwacji oraz Belgii. Według Pajenka najgroźniejszym rywalem jest ta ostatnia drużyna. Jednak już miniony weekend pokazał, że Słoweńcy będą liczyli się w walce o awans do turnieju finałowego, bowiem dwukrotnie pokonali na wyjeździe Belgów. – Naszym pragnieniem jest znalezienie się w finałowym turnieju na Słowacji, ale do tego jeszcze daleko. Będziemy dążyć do tego krok po kroku – kończy Pajenk.

źródło: inf. własna, volleycountry.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved