Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: Jestem podekscytowany grą we Włoszech

Jakub Jarosz: Jestem podekscytowany grą we Włoszech

fot. archiwum

- W życiu każdego sportowca przychodzi taki moment, w którym trzeba pewne decyzje podjąć. Trzeba zastanowić się czy chce się opuścić kraj, poznać inną ligę, inną rzeczywistość siatkarską i ja właśnie taką decyzję podjąłem - mówi Jarosz.

Spotkania z Amerykanami oglądałeś z kwadratu dla rezerwowych. Jak oceniłbyś ten dwumecz w wykonaniu Polaków?

Jakub Jarosz: – Jak to w siatkówce bywa, te dwa spotkania były zupełnie różne. W drugim meczu reprezentacja USA zdecydowanie lepiej grała na zagrywce i myślę, że ogólnie zagrała lepsze spotkanie niż w piątek. Amerykanie byli bardziej pewni siebie, wyglądali lepiej fizycznie.

W przyszłym sezonie klubowym nie zobaczymy ciebie już w Polsce. Przenosisz się do Włoch i będziesz grać w klubie Andreoli Latina. Skąd taka decyzja?

– Chcę podkreślić, że bardzo się cieszę z tego, że w przyszłym sezonie będę występował w drużynie Latiny. W życiu każdego sportowca przychodzi taki moment, w którym trzeba pewne decyzje podjąć. Trzeba zastanowić się czy chce się opuścić kraj, poznać inną ligę, inną rzeczywistość siatkarską i ja właśnie taką decyzję podjąłem. Przede wszystkim jest to zespół, w którym stawiają na to żebym grał. To drużyna, która naprawdę chciała mnie w swoim składzie, a nie robiła „łaskę" z tego, że ja do nich dołączę. To mnie bardzo cieszy.W swoich dotychczasowych klubach walczyłeś o najwyższe cele, czy to ze Skrą czy z ZAKSĄ. W Latinie pewnie będzie o to dużo trudniej.

– Może tak być, że przegramy zdecydowanie więcej spotkań, niż to bywało do tej pory w moich drużynach na polskich parkietach, ale ja bardzo się cieszę, że będę pracował pod okiem bardzo dobrego trenera. Nie ukrywam, że to było bardzo ważne przy wyborze klubu, bo uważam, że dobrze mi się współpracuje z trenerem, który jednak pracuje z zawodnikiem i dużo mu mówi, a z tego co wiem, to trener Prandi taki jest i na pewno będzie mi dużo pomagał. To był ważny czynnik. Cieszę się, że będę grał w lidze, w której jest mnóstwo wspaniałych zawodników, a każdy mecz będzie olbrzymim wyzwaniem. Jest to coś nowego w mojej karierze i jestem bardzo podekscytowany tym wyjazdem.

* rozmawiała Iwona Gąsior
* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved