Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > China Women’s Tournament: Zwycięstwo Chinek

China Women’s Tournament: Zwycięstwo Chinek

Gospodynie międzynarodowego turnieju siatkarki  Chin okazały się bezkonkurencyjne i odniosły komplet zwycięstw nie tracąc ani jednego seta. Jedyna europejska drużyna - Holandia poniosła trzy porażki i zajęła ostatnie miejsce.

W sobotę rozpoczął się w Chinach międzynarodowy turniej siatkarek z udziałem czterech reprezentacji narodowych. Gospodynie mają po dwóch dniach na koncie już dwa zwycięstwa. Chinki wygrały dwa razy po 3:0 z Dominikaną i Kubą. Bez wygranej pozostają Holenderki. "Pomarańczowe" najpierw przegrały 0:3 z Kubą, a następnie po zaciętym meczu w tie-breaku z Dominikaną. W dniu dzisiejszym odbyły się ostatnie spotkania. Chinki w drugim secie rozbiły Holenderki i wygrały w stosunku 25:7, w pozostałych dwóch partiach nie pozostawiły złudzeń kto jest lepszy i komu należy się zwycięstwo. Mecz pomiędzy Kubą a Dominikaną decydował o zajęciu drugiego  miejsca w turnieju, Kubanki wygrały 3:0 i dzięki temu uplasowały się tuż za reprezentacją Chin.