Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Mistrzostwo nigdy nie spowszednieje

Bogdan Serwiński: Mistrzostwo nigdy nie spowszednieje

fot. archiwum

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro po raz czwarty w historii sięgnęły po tytuł mistrzyń kraju. Dla trenera Bogdana Serwińskiego było to również czwarte złoto wywalczone na krajowym podwórku. Szkoleniowiec twierdzi jednak, że takie rzeczy nie powszednieją.

Czwarty tytuł w historii. Nie spowszedniało już trochę to mistrzostwo?

Bogdan Serwiński:Mistrzostwo nigdy nie spowszednieje. To są wielkie emocje, to jest spontaniczna radość, której zupełnie nie da się kontrolować.

Spodziewał się pan, że tegoroczne finały pójdą tak łatwo i tak szybko?Pierwszy mecz był kluczem do ostatecznego zwycięstwa. To był bardzo trudny, ciężki mecz. Wygraliśmy po pięciosetowej walce, przegrywając przecież w tie breaku. To dało – mówiąc trywialnie – takiego kopa mojemu zespołowi. Dwa kolejne mecze były już konsekwencją tego, co wydarzyło się w pierwszym.

Wygląda więc na to, że dużo trudniejsze były dla zespołu mecze półfinałowe.

Zawsze półfinały są trudniejsze. To najgorsza z gier. Przegrywający nie ma przecież nic. Tam jest ogromny stres, a w finale gra się na większym luzie. Ma się już srebrny medal, co uspokaja.

W tym sezonie pierwszy w historii Puchar Polski i od razu pierwszy dublet…

I nie było jeszcze nigdy w historii wygranego sezonu zasadniczego. O tym trzeba pamiętać. My wygraliśmy rundę zasadniczą i zdobyliśmy później mistrzostwo, co nie zdarzało się w poprzednich sezonach. Przegraliśmy w sezonie zasadniczym tylko dwa mecze i to w bardzo trudnym momencie, związanym z występami w europejskich pucharach. Można się więc tylko cieszyć.

Pana zespół był jednak mimo wszystko faworytem.

Ten sezon był dla nas bardzo trudny. Mało kto teraz to pamięta, ale przecież przygotowywaliśmy się w składzie czteroosobowym. Dziewczyny wróciły z reprezentacji niecały tydzień przed pierwszym meczem. Ciężko jednak pracowaliśmy więc ten sukces nie jest dziełem przypadku.

Wygląda na to, że w Polsce nie ma już czego wygrywać.

Zawsze najtrudniej jest potwierdzić swoją wartość. Kolekcjonowanie złota jest jednak bardzo przyjemne.

* rozmawiał Dawid Litwin (mksmuszynianka.com)

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved