Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bernardo Rezende liczy na dalszy siatkarski rozwój syna

Bernardo Rezende liczy na dalszy siatkarski rozwój syna

fot. archiwum

Brazylijczycy to wielokrotni zwycięzcy Ligi Światowej, triumfatorzy ostatnich mistrzostw świata. Czy uda im się odebrać olimpijskie złoto Amerykanom? Czy do triumfu w Londynie „Canarinhos" poprowadzi Bruno Rezende?

Bruno Rezende jest podstawowym rozgrywającym brazylijskiej reprezentacji od 2009 roku. Pod jego dowództwem „Canarinhos" zwyciężyli między innymi w Lidze Światowej i mistrzostwach świata. Pomimo wszystkich tych osiągnięć jego ojciec, a zarazem szkoleniowiec „żółto-zielonych", Bernardo Rezende nie jest do końca zadowolony z postępów swojego syna. – Przyszedł do drużyny narodowej w 2007 roku i jest pierwszym rozgrywającym od 2009 roku. Ale ma dopiero 24 lata, a to młody wiek na rozgrywającego – uważa trener reprezentacji Brazylii. – Prawdą jest, że wygraliśmy wszystko z nim w podstawowym składzie, ale jego zadaniem jest dalsze uczenie się, bo ma sporo do poprawy – dodaje Bernardo Rezende.

Szkoleniowiec „Canarinhos" podkreśla, że jego drużyna jest mieszanką rutyny i młodości. Zmiennikiem Bruno jest prawie 34-letni Marlon. Mamy wielu dobrych rozgrywających w Brazylii. Marlon był chory w zeszłym roku, podczas mistrzostw świata we Włoszech, ale jest dokładnym rozgrywającym z dużym doświadczeniem – mówi trener brazylijskiego zespołu narodowego.

Obecnie najważniejszym zadaniem Bruno i jego kolegów jest odebranie złota ekipie USA podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Te zawody będą odpowiednim momentem do sprawdzenia postępów Bruno Rezende. – On jest dobry, ale nadal się uczy. W przyszłości będzie jeszcze lepszy – kończy Bernardo Rezende.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved