Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Złoty medal mistrzostw Polski kadetek dla Gedanii

Złoty medal mistrzostw Polski kadetek dla Gedanii

Kadetki gdańskiej Gedanii okazały się najlepsze w tegorocznych młodzieżowych mistrzostwach Polski w swojej kategorii wiekowej. W finale po pięciosetowym spotkaniu, pokonały młode siatkarki ze Świdnicy. Najniższy stopień podium zajął zespół LTS Legionovia.

W inauguracyjnym pojedynku ostatniego dnia turnieju, meczu o 7. miejsce zmierzyły się drużyny GS UKS Krzanowice i KS Dziewiątka Łódź. W pierwszych dwóch setach gra miała podobny przebieg: przez większą część partii łodzianki stawiają skuteczny opór, końcówka jest popisem zespołu z Krzanowic. W trzeciej odsłonie zrezygnowane łodzianki nie miały kompletnie nic do powiedzenia, w efekcie czego siatkarki z Krzanowic zwyciężyły 25:17, zajmując tym samym 7. miejsce.

GS UKS Krzanowice – KS Dziewiątka Łódź 3:0
(25:22, 25:22, 25:17)

W pojedynku o 5. miejsce naprzeciw siebie stanęły ekipy z Tomaszowa Lubelskiego i Bydgoszczy. W pierwszej partii oba zespoły walczyły na równym poziomie, jednak w decydujących akcjach lepsze okazały się zawodniczki Tomasovii (25:23). Jak się później okazało był to cios, po którym zespół Pałacu nie był w stanie się podnieść. W kolejnych setach na parkiecie "dzieliły i rządziły" siatkarki z Tomaszowa. Bydgoszczanki były jedynie tłem dla rywalek i zostały zmiażdżone kolejno do 13 i do 14.

o 5. miejsce
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:23, 25:13, 25:14)

Mecz o 3. miejsce to potwierdzenie starej, siatkarskiej zasady: "Kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3". MKS Truso Elbląg szybko i łatwo zwyciężył w pierwszych dwóch setach (dwukrotnie 25:17) i wydawało się, że brązowy medal ma w kieszeni. W trzecim secie siatkarki Legionovii Legionowo zdecydowały się postawić wszystko na jedną kartę. Wywiązała się zacięta walka, którą na swą korzyść rozstrzygnęła Legionovia (26:24). W czwartej odsłonie ekipa z Legionowa spokojnie kontrolowała rozwój wypadków na boisku (25:21). W tie-breaku siatkarki Truso Elbląg nie były w stanie nawiązać walki z Legionowią, która po wygranej 15:11 stanęła na najniższym podium mistrzostw Polski.

o 3. miejsce
LTS Legionovia Legionowo – MKS Truso Elbląg 3:2
(17:25, 17:25, 26:24, 25:21, 15:11)

Finał również przyniósł wiele emocji. W pierwszej partii żadnemu z zespołów nie udało się wypracować wyraźnego prowadzenia. Jednak decydujące piłki należały do ekipy Gedanii, która, po walce na przewagi, zwyciężyła 26:24. Po udanym początku z gedanistek najwyraźniej uszło powietrze. W drugiej partii zdecydowanie dominowały świdniczanki i bez kłopotów, po wygranej 25:16, doprowadziły do remisu 1:1. W trzeciej partii gdańszczanki przebudziły się i odzyskały inicjatywę (25:21). W kolejnej odsłonie karta odwróciła się – na prowadzeniu niezmiennie aż do końcowego gwizdka utrzymywały się zawodniczki MKS-u (25:20). Decydujący set nie przyniósł wielu emocji – od początku pierwsze skrzypce grały siatkarki Gedanii. Podopieczne trenera Witolda Jagły spokojnie "dowiozły" bezpieczną przewagę, a co za tym idzie tytuł mistrzowski do końca spotkania (15:9).