Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > William Priddy: Nasze przyjęcie było zdecydowanie lepsze

William Priddy: Nasze przyjęcie było zdecydowanie lepsze

fot. archiwum

Stany Zjednoczone zrewanżowały się Polsce za piątkową porażkę, wygrywając 3:0. - Zdecydowanie poprawiliśmy przyjęcie i grę w obronie oraz mieliśmy lepszy blok niż wczoraj - ocenili zgodnie Clayton Stanley oraz William Priddy.

Co takiego się stało, że po niecałych 24 godzinach oglądaliśmy zupełnie inne spotkanie niż dzień wcześniej?

Clayton Stanley: Zagraliśmy o wiele lepiej w każdym elemencie. Kluczem do zwycięstwa była zagrywka. Zdecydowanie poprawiliśmy przyjęcie i grę w obronie oraz mieliśmy lepszy blok niż wczoraj.

Wczoraj w waszej drużynie wyróżniał się tylko William Priddy. Dzisiaj zagraliście zdecydowanie bardziej zespołowo.– Zgadzam się. Wczoraj zagraliśmy pierwszy mecz razem i dlatego brakowało nam zgrania. Obejrzeliśmy jednak na spokojnie wczorajsze spotkanie na video i poprawiliśmy wiele elementów, które nie funkcjonowały wczoraj.

Pokazaliście dzisiaj sporo zagrań, których zabrakło wczoraj. Mam tu na myśli głównie grę środkiem, zwłaszcza graną za plecami rozgrywającego.

– Jasne, oglądałeś mecz i widziałeś, co się działo. Jest to przede wszystkim konsekwencja lepszego przyjęcia i oczywiście zmiany taktyki w porównaniu do poprzedniego spotkania.

Oceniłeś grę zespołu, a jaką ocenę wystawiłbyś sobie?

– Zagrałem o wiele lepiej niż wczoraj, zwłaszcza w polu zagrywki i bardzo się z tego cieszę, ponieważ – tak jak mówiłem przed chwilą – kluczem do zwycięstwa w tym meczu był serwis.


Zapytany wczoraj o przyczyny waszej porażki stwierdziłeś, że nie masz zielonego pojęcia, dlaczego tamten mecz właśnie tak wyglądał. Dzisiaj jednak wasze zalety było widać jak na dłoni.

William Priddy: – Rzeczywiście, wczoraj byliśmy kompletnie rozbici, nic nam nie wychodziło i trudno było cokolwiek powiedzieć. Myślę, że dzisiaj zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Tak jak powiedziałem wczoraj, należało na spokojnie usiąść i zrobić analizę video, zwrócić uwagę na błędy, jakie wczoraj popełnialiśmy oraz na obszary, w którym musieliśmy zagrać lepiej. Uważam, że poprawiliśmy wszystkie elementy zdecydowanie. Przemyśleliśmy to wszystko, co działo się wczoraj i podjęliśmy walkę. To cieszy. Przed nami i tak jeszcze bardzo długa droga, ponieważ gramy ze sobą od krótkiego czasu.

Clayton Stanley zwrócił uwagę, iż kluczem do zwycięstwa był dzisiaj serwis. Zgadzasz się z tym?

– Jasne. Warto jednak powiedzieć, że również nasze przyjęcie było zdecydowanie lepsze niż wczoraj. Dzięki temu mogliśmy grać więcej piłek przez środek i wykorzystywać Ryana Millara czy Davida Lee, który zagrał dzisiaj kapitalne spotkanie.

Wspomniałeś o środkowych. Na skrzydłach jednak również miałeś wsparcie. Nie byłeś tak osamotniony w ataku jak we wczorajszym meczu.

– Zgadzam się z tobą. Siatkówka jest grą niezwykle zespołową. Nie można wygrać meczu w pojedynkę. Bez zagrywek Claytona (Stanley – przyp. red.) czy bloków Lee nie byłoby dzisiejszego zwycięstwa. To miłe, że wybrano mnie najlepszym zawodnikiem dzisiejszego spotkania, ale jest to sukces całej drużyny.

Pierwszy weekend w tegorocznej Lidze Światowej już za wami. Jak ocenisz tę rywalizację? Co możesz powiedzieć o nowej reprezentacji Polski, zbudowanej przez Andreę Anastasiego?

– To bardzo dobry zespół. Mają duże umiejętności i potrafią grać naprawdę dobrze. Nie zaskoczyli nas swoją dobrą postawą. Spodziewaliśmy się, że postawią nam trudne warunki i rzeczywiście poprzeczka w tych dwóch spotkaniach była zawieszona wysoko.

Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj podkreślałeś fakt, że nie mieliście zbyt dużo czasu, żeby zgrać się ze sobą. Jak w takim razie będzie wyglądał pod tym kątem najbliższy tydzień?

– Jutro wylatujemy do Portoryko. Tam spędzimy tydzień i będziemy się solidnie przygotowywać do kolejnych spotkań. Każda okazja do treningu i każda chwila spędzona razem jest dla nas bardzo cenna. Na tym się skupiamy i to jest to, czego nam najbardziej potrzeba w najbliższych dniach.

* rozmawiał Mikołaj Lipowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved