Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Zakończenie sezonu w Mielcu

PlusLiga Kobiet: Zakończenie sezonu w Mielcu

fot. archiwum

Siatkarki Stali Mielec rozjeżdżają się do domów. Spotkanie, które odbyło się w piątkowy wieczór w jednym z mieleckich hoteli, było ostatnim punktem programu sezonu 2010/2011 w Mielcu. - Chcemy grać o wyższe cele - zaznaczał prezes mieleckiego klubu.

Przyszedł cały mielecki zespół, działacze Stali i zaproszeni goście. Była to okazja przede wszystkim do wielu słów podziękowań za miniony sezon.

Siatkarki Stali wypełniły stawiane przed nimi cele. Przede wszystkim spokojnie utrzymały się w PlusLidze, zagrały w play-offach. – Nie było w tym roku tej traumy, która towarzyszyła nam w latach poprzednich, nie było dramatycznej walki o utrzymanie. Za to bardzo dziękuję. Nie jesteśmy zespołem bogatym, są u nas kłopoty. Ale z mapy znikło już kilka klubów niegdyś bogatych, z medalami, a Stal od 1997 roku gra w ekstraklasie i jakoś sobie zawsze w najwyższej klasie rozgrywkowej radzi – zauważył obecny na spotkaniu wiceprezydent Mielca Bogdan Bieniek.

Trener Adam Grabowski stronił od wielkich przemówień. – Ja mówię poprzez pracę w hali, wyniki na parkiecie. Wierzę, że wiele powiem w kolejnym sezonie – komentował. Dłuższe podsumowanie przedstawił prezes klubu Marek Woszczyński. Podkreślił, że pierwszy zespół zrealizował określony cel, w rundzie zasadniczej zaliczył cenne wygrane z Atomem Sopot czy Aluprofem Bielsko – Biała. Wiele było też walki w play-offach. O kryzysie w połowie sezonu i groźbie gry w barażach w Mielcu już wszyscy zapomnieli. – Nigdy nie zdarzyło mi się pracować z taką wspaniałą grupą, jaką tworzyła w tym sezonie drużyna. Zawodniczki są profesjonalistkami, praca z nimi była wielką przyjemnością – chwalił prezes Woszczyński. – Dziękuję dziewczynom za świetną atmosferę w zespole – wtórowała prezesowi kapitan Stali Magdalena Sadowska.Marek Woszczyński dodawał także, że w Stali udało się poukładać pracę z młodzieżowymi drużynami, w tym celu zostało podpisane porozumienie z mielecką Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Klub w zakończonym sezonie pracował stabilnie, do wypłaty pozostają jeszcze niewielkie rozliczenia wobec zespołu i sztabu trenerskiego.

Zespół zakończył już okres roztrenowania, w czasie którego wziął udział między innymi w liczącej 37 kilometrów wycieczce rowerowej. Siatkarki ruszają do domów. Pojawią się jednak w Mielcu 11 czerwca, na ślubie zawodniczki Stali Agaty Wilk i szczypiornisty mieleckiej drużyny Adama Babicza.

Co dalej ze Stalą? Klub negocjuje z poważną firmą, która zainteresowana jest zainwestowaniem w Stal Mielec, za cel stawia grę w europejskich pucharach, bo chce promować się na rynku europejskim. Rozpoczęcie współpracy Stali z nowym sponsorem wydaje się być realne. Klubowych działaczy w tych działaniach wspiera miejski samorząd, co dla ewentualnego sponsora może być bardzo istotne.

Do połowy czerwca ma być w Mielcu znana większa część składu na nowy sezon. Prawdopodobnie znany też będzie nowy sponsor Stali. – Chcemy by została większość zawodniczek z obecnego zespołu i chcemy też grać o wyższe cele – mówi prezes Woszczyńki. Stal rozmawiać będzie z menadżerami zawodniczek, planowane są także wzmocnienia. W Mielcu zdają sobie sprawę z faktu, że głównym warunkiem zatrzymania tutaj obecnych zawodniczek i ściągnięcia nowych jest stworzenie dla nich lepszych warunków, niż w zakończonym sezonie.

W nowym sezonie ma dojść także do przekształcenia KPSK Stal Mielec w spółkę akcyjną. – To umożliwi nam dalsze działanie i grę w profesjonalnej lidze siatkówki – dodaje prezes Stali.

źródło: hej.mielec.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved