Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Kapelus kolejnym wzmocnieniem ZAKSY

PlusLiga: Kapelus kolejnym wzmocnieniem ZAKSY

fot. archiwum

Antonin Rouzier, Guillaume Samica i świeżo "nabyty" z Pamapolu Wieluń Serhyi Kapelus. Z tymi trzema nowymi zawodnikami zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma zamiar co najmniej powtórzyć osiągnięcia sezonu 2010/11. Skład został już zamknięty.

Ekipa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zakończyła kompletowanie zespołu, który w sezonie 2011/12 ma za zadanie udanie prezentować się nie tylko na rodzimych parkietach, lecz również na arenie międzynarodowej. Ostatnim nabytkiem srebrnych medalistów PlusLigi jest Serhiy Kapelus.

Ukraiński przyjmujący, po dwuletnim pobycie w zespole Politechniki Warszawskiej, w sezonie 2010/2011 był zawodnikiem Pamapolu Wielton Wieluń. Po udanym sezonie 2009/10, pierwszym w PlusLidze, wieluńska ekipa szykowała się do walki o pierwszą szóstkę. By cel ten zrealizować, sięgnięto właśnie po Kapelusa. Mimo wysiłków, zespół z Wielunia nie zawojował parkietów PlusLigi, co więcej po nieudanej walce z Fartem Kielce musiał ją opuścić. Przez cały sezon ukraiński przyjmujący był zdecydowanym liderem i podporą swego zespołu. Jednak w kędzierzyńskiej ekipie będzie musiał walczyć o miejsce na przyjęciu z tak znakomitymi zawodnikami jak Guillaume Samica, Michał Ruciak czy Sebastian Świderski.

Skład kędzierzyńskiego zespołu na sezon 2011/2012
Rozgrywający:
Paweł Zagumny, Grzegorz Pilarz
Atakujący:
Antonin Rouzier, Dominik Witczak
Przyjmujący:
Michał Ruciak, Sebastian Świderski, Guillaume Samica, Serhiy Kapelus, Grzegorz Wójtowicz
Środkowi:
Jurij Gladyr, Patryk Czarnowski, Wojciech Kaźmierczak
Libero:
Piotr Gacekźródło: inf. własna, zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved