Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodzicy MOSPS Białystok z Pucharem Prezesa PZPS

Młodzicy MOSPS Białystok z Pucharem Prezesa PZPS

Młodzicy MOSPS Białystok wygrali w Wołominie finałowy turniej międzywojewódzkich rozgrywek o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W decydującym meczu zespół ten pokonał BKS Chemik Bydgoszcz 2:0. Trzecie miejsce zajął AKS WSS Łódź.

Sporo emocji przyniósł już pierwszy set ostatniego dnia zawodów. O 7. miejsce do walki stanęły zespoły STS Olimpii Sulęcin i WUKS Junior Wołomin. W inauguracyjnej partii drużyny walczyły punkt za punkt, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Olimpii. W drugiej odsłonie ekipa z Wołomina miała już niewiele do powiedzenia. Zespół z Sulęcina znakomicie radził sobie we wszystkich elementach gry, zawodnicy Juniora z trudnością dotrzymywali mu kroku. Ostatecznie Olimpia zwyciężyła 25:18, zapewniając sobie tym samym 7. miejsce.

o 7. miejsce
STS Olimpia Sulęcin – WUKS Junior Wołomin 2:0
(27:25, 25:18)

Nieoczekiwany przebieg miał mecz o 5. miejsce. Po pierwszym secie, w którym inicjatywa spoczywała w głównie rękach siatkarzy AZS UWM Olsztyn, wydawało się, że i decydująca partia szybko padnie ich łupem. Tymczasem gra olsztynian załamała się, rywale natomiast złapali właściwy rytm i odnieśli dwa łatwe zwycięstwa 25:12 i 15:9.

o 5. miejsce
AKS Rzeszów – AZS UWM Olsztyn 2:1
(22:25, 25:12, 15:9)

Starcie o 3. miejsce turnieju udanie zaczęli siatkarze AKS WSS Łódź. Dobrze zgrany łódzki zespół bez problemów pokonał rywali "zza miedzy", Ks Wifama 25:15. W drugiej partii karta się odwróciła. KS Wifama poprawił swą grę, co zaowocowało korzystnym rozstrzygnięciem 25:20. Jak się okazało, poprawa trwała krótko. w decydującym secie zespół KS Wifama praktycznie nie istniał na boisku i zdołał zgromadzić w swym dorobku jedynie trzy punkty (15:3). Brązowy medal przypadł w udziale łodzianom z AKS WSS.

o 3. miejsce
AKS WSS Łódź – KS Wifama Łódź 2:1
(25:15, 20:25, 15:3)

W finale turnieju zmierzyły się zespoły MOSPS Białystok i BKS Chemik Bydgoszcz. W pierwszym akcie w końcówce skuteczne akcje białostockich siatkarzy przyniosły im zwycięstwo 25:22. Ekipa Chemika nie zamierzała się poddawać i śmiało stanęła do boju. Efektem tego był długi, pełen zaciętej walki set. Jednak w końcówce zimna krew nie zawiodła zawodników MOSPS-u, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swą stronę (31:29).