Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Turczynki górą po zaciętym spotkaniu

LE K: Turczynki górą po zaciętym spotkaniu

W ostatnim spotkaniu 1. kolejki w grupie C Ligi Europejskiej kobiet reprezentantki Turcji po raz kolejny, tym razem bez straty seta zwyciężyły ekipę Białorusi. Dzięki temu, Turczynki wraz z Rumunkami zajmują miejsce lidera w grupie C.

Spotkanie dobrze rozpoczęły siatkarki z Turcji, głównie za sprawą Uslupehlivan i jej solidnej gry w bloku. Na pierwszej przerwie technicznej to jednak Białorusinki prowadziły 16:15. Po powrocie zespołów na parkiet przewaga gości wzrosła i przy stanie 18:21 trener Motta poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Te uważnie posłuchały uwag selekcjonera i doprowadziły do stanu 22:21. Ostatecznie, po grze na przewagi, Turczynki pokonały reprezentantki Białorusi 26:24.

Początek drugiej partii należał do przyjezdnych. W pewnym momencie wyszły one na prowadzenie 10:5. Zaniepokojony obrotem sytuacji trener Turcji zmuszony był wówczas poprosić o czas. Przerwa w grze pomogła jego siatkarkom, którym udało się doprowadzić do remisu po 12. Znakomite, energiczne ataki Kestirengoz, najmłodszej zawodniczki gospodarzy, dawnej kapitan reprezentacji juniorek, spowodowały, że na drugiej przerwie technicznej Turczynki prowadziły już 16:13. Końcówka seta znów była jednak bardzo zacięta. Ponownie bowiem o zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi, którą tak, jak w pierwszej partii 26:24 wygrały reprezentantki Turcji. Tym samym prowadziły one w meczu już 2:0.

Trzecią i ostatnią odsłonę meczu udanie rozpoczęły gospodynie. Szybko wyszły na prowadzenie 6:2, a ich rywalki początkowo wyglądały na zrezygnowane. Powoli jednak wracały do gry i na drugiej przerwie technicznej Białorusinki prowadziły już 16:14. Ostatnia część seta tradycyjnie była bardzo zacięta. Po długiej grze na przewagi zwycięsko wyszły z niej Turczynki, które pokonały Białoruś 29:27, a całe spotkanie wygrały 3:0.

Turcja – Białoruś 3:0
(26:24, 26:24, 29:27)

Turcja: Karakoyun (4), Uslupehlivan (11), Toksoy (12), Gumus (15), Buyukbayram (4), Ilyasoglu (8), Guresen (libero) oraz Onal (4), Aydemir (2) i Kestirengoz (1)
Białoruś: Tumas (8), Palczewskaja (5), Harelik (7), Zakrewskaja (10), Hendzel (11), Szewczenko (3), Markowskaja (libero) oraz Skarbatun (2), Karszakewicz (6) i Michajlenka