Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Zbigniew Bartman: Myślę, że wstydu nie było

Zbigniew Bartman: Myślę, że wstydu nie było

fot. archiwum

Na inaugurację rozgrywek Ligi Światowej Polska pokonała w łódzkiej Atlas Arenie 3:0 reprezentację Stanów Zjednoczonych. - Cały zespół zapracował na to zwycięstwo - przyznał po spotkaniu występujący w nowej roli atakującego, Zbigniew Bartman.

Amerykanie przegrali to spotkanie czy wy je wygraliście?

Zbigniew Bartman: – Wydaje mi się, że to my je wygraliśmy. Dobrze graliśmy na zagrywce i w obronie. To Amerykanie zaczynali dwa pierwsze sety od prowadzenia, a potem my musieliśmy ich gonić. Praktycznie przez całego drugiego seta prowadzili czterema punktami i dopiero w końcówce udało nam się odrobić straty. Tak więc na pewno nie powiem, że Amerykanie przegrali to spotkanie.

Jak się czułeś na nowej pozycji?– Dobrze. Trenuję już na ataku jakiś czas. Jest jeszcze dużo elementów do poprawienia i parę błędów, które trzeba wyeliminować, ale myślę, że dzisiaj wstydu nie było i zagrałem przyzwoicie.

Oglądaliśmy dzisiaj pojedynek skrzydłowych. Po stronie amerykańskiej Clayton Stanley i William Priddy, a po drugiej ty i Bartek Kurek. Wypadliście zdecydowanie lepiej. Czujesz się jednym z bohaterów?

– Na pewno nie, bo cały zespół zapracował na to zwycięstwo. Świetnie zagrali nasi środkowi, którzy kończyli z przesuniętej krótkiej niemal wszystkie piłki i bardzo dobrze blokowali. Ponadto trzeba wyróżnić Łukasza Żygadłę, który idealnie dyrygował naszym zespołem. Nie można zapominać też o Krzyśku Ignaczaku, który świetnie grał w polu, oraz o Ruciaku, bo to dzięki niemu wyszliśmy na prowadzenie w pierwszym secie.

Zwycięzców się nie sądzi, jednak popełniliście prawie 20 własnych błędów.

– Jeżeli z mistrzami olimpijskimi zawsze będziemy wygrywać 3:0, to możemy i 50 własnych błędów popełniać.

Skład Amerykanów, a przede wszystkim ich forma, różnią się od tych, z 2008 r., kiedy to zdobywali olimpijskie złoto. Dobrze wam się grało z tą dzisiejszą reprezentacją USA? Czy ten przeciwnik wam odpowiada?

– W wyjściowej szóstce brakowało jedynie Balla i Salmona z zespołu, który zdobył mistrzostwo olimpijskie. Zagraliśmy z Amerykanami dopiero pierwszy mecz, tak więc ciężko powiedzieć, czy jest to przeciwnik, który nam leży. Jeżeli zagramy z nimi 10 spotkań w tym sezonie, to dopiero wtedy będzie można to stwierdzić.

* rozmawiał Mikołaj Lipowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved