Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > William Priddy: Popełniliśmy zbyt dużo błędów

William Priddy: Popełniliśmy zbyt dużo błędów

fot. archiwum

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych poległa 0:3 w meczu z Polską w inauguracyjnym spotkaniu Ligi Światowej, rozegranym Łodzi. - Musimy na spokojnie obejrzeć nagranie z dzisiejszego meczu i ocenić, jakie elementy należy poprawić - stwierdził  Priddy.

Pierwsze dwa sety rozpoczynaliście od prowadzenia. W drugiej partii długo wygrywaliście, jednak po drugiej przerwie technicznej oddaliście inicjatywę. Dlaczego?

William Priddy: – To bardzo dobre pytanie. Jeżeli tylko będziesz znał odpowiedź, daj mi znać (śmiech).

Ustępowaliście Polakom w każdym elemencie. Co w takim razie z waszą formą? Jak wyglądały przygotowania do Ligi Światowej?– Większość z nas trenuje razem dopiero od 20 dni, tak więc prawie nie mieliśmy czasu, żeby się zgrać. Ja też nie jestem w najlepszej formie, ponieważ niedawno wróciłem z Rosji i jeszcze odczuwam trudy sezonu.

Jaka była wasza taktyka na mecz z Polakami?

– Nie mogę Ci tego powiedzieć (śmiech).

Czy w takim razie udało się wam zrealizować założenia taktyczne?

– Na pewno nie. Przede wszystkim popełniliśmy zbyt dużo błędów i nie udawało nam się nawiązać wyrównanej walki w końcówkach.

Z czego wynikały te błędy?

– Dobre pytanie, ale niestety nie znam odpowiedzi. Przede wszystkim musimy na spokojnie obejrzeć nagranie z dzisiejszego meczu, wyciągnąć wnioski i wspólnie ocenić, jakie elementy należy poprawić.


Po dzisiejszym spotkaniu na pewno nie możesz być zadowolony ani ze swojej gry, ani z gry twojego zespołu.

Matthew Anderson: – Zdecydowanie nie. Ciężko walczyć przeciwko Polsce, która ma za sobą takich kibiców. W hali było bardzo głośno i grało nam się ciężko. Również z naszą koncentracją nie było najlepiej.

No właśnie. To twój pierwszy występ w Polsce. Co możesz powiedzieć po tym jednym spotkaniu o atmosferze panującej u nas podczas Ligi Światowej?

– Wasi kibice są naprawdę niesamowici. Reagują bardzo żywiołowo i widać, że świetnie się bawią. W Stanach nigdy nie spotkałem się z czymś takim w przypadku siatkówki.

Jakie widzisz przyczyny waszej porażki w dzisiejszym meczu?

– W kilku momentach straciliśmy koncentrację i myślę, że to główny powód. Ponadto nie zagraliśmy ze sobą zbyt wielu spotkań przed Ligą Światową, no i oczywiście Polska zagrała bardzo dobre spotkanie.

W samym trzecim secie popełniliście tyle błędów, ile przez pierwsze dwie partie. Z czego one wynikały?

– Niestety po raz kolejny, podkreślę to, zabrakło nam koncentracji. I chyba najbardziej przez to przegraliśmy dzisiejsze spotkanie.

Co musicie zmienić przed jutrzejszym meczem?

– Na pewno musimy poprawić naszą grę w każdym elemencie, ale przede wszystkim należy wyeliminować własne błędy.

* rozmawiał Mikołaj Lipowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved