Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ryan Millar: Włożyliśmy w to spotkanie ogromną ilość energii

Ryan Millar: Włożyliśmy w to spotkanie ogromną ilość energii

fot. archiwum

Polacy musieli dzisiaj uznać wyższość reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Rywale, wygrywając to spotkanie bez straty seta, zrewanżowali  za wczorajszą porażkę. - Włożyliśmy w to spotkanie ogromną ilość energii - mówił na pomeczowej konferencji Ryan Millar.

Kapitan reprezentacji Polski, Michał Bąkiewicz, rozpoczął swoją wypowiedź komplementując grę rywali – Chciałem bardzo serdecznie pogratulować drużynie Stanów Zjednoczonych zwycięstwa. Myślę, że dzisiaj zagrali oni bardzo dobry mecz. W moim odczuciu, tak na gorąco, o wyniku spotkania zadecydowała zagrywka i przyjęcie . – był zadowolony, że jego drużyna walczyła do końca mimo niekorzystnego rezultatu widniejącego na tablicy wyników. -Szukając pozytywów wydaje mi się, że fajnie się stało, mimo że przegraliśmy trzeciego seta i cały mecz, że potrafiliśmy się podnieść z trudnego wyniku, stanu. Zdołaliśmy stworzyć, szczególnie w tym ostatnim secie, naprawdę dobre widowisko.

W zastępstwie Williama Priddy’ego spotkanie podsumował Ryan Millar, środkowy kadry Stanów Zjednoczonych – Jestem niezwykle zadowolony z tego, w jaki sposób dzisiaj graliśmy. Graliśmy dużo lepiej niż ostatniego wieczoru. Przystąpiliśmy do tego spotkania bardzo zmotywowani po wczorajszym meczu, gotowi walczyć o zwycięstwo. Bardzo dużo pewności siebie dał nam ostatni set, był bardzo ważny. Jeśli potrafiliśmy wygrać taką partię, możemy też wygrać cały mecz. Myślę, że serwowaliśmy, rozgrywaliśmy piłkę dużo skuteczniej niż wczoraj . – zwrócił także uwagę na dominację w bloku swojej drużyny – Także blok funkcjonował w naszym zespole wyjątkowo dobrze. Te trzy rzeczy okazały się kluczowe, jeśli chodzi po końcowy rezultat meczu. Włożyliśmy w to spotkanie ogromną ilość energii. Jestem bardzo zadowolony, że mimo wczorajszej porażki, wyszliśmy na boisko i pokazaliśmy na co nas stać.

Ten mecz był bardzo interesujący. Amerykanie grali naprawdę dobrze. – chwalił postawę przeciwników trener polskiej reprezentacji, Andrea Anastasi -To była znakomita lekcja dla mnie i dla mojej drużyny zobaczyć złotych medalistów olimpijskich walczących z pełnym zaangażowaniem o każdą piłkę i grających na maksimum swoich możliwości, w każdym momencie tego meczu. Stworzyli oni niesamowite widowisko w trzecim secie. Z tego zdobytego doświadczenia się cieszę. Selekcjoner biało- czerwonych w swojej wypowiedzi odniósł się także do kolejnej potyczki Polaków, w której zmierzą się oni z mistrzami świata, Brazylijczykami. – Nie będzie żadnych zmian personalnych w meczu z Brazylią. Będę konsekwentnie realizował swoje założenia. Zdaję sobie sprawę, że zagramy z najlepszą drużyną świata, zespołem kompletnym we wszystkich elementach rzemiosła siatkarskiego. Dla nas jednak najważniejsze jest budowanie drużyny na finały i zawodnicy, którzy po raz pierwszy trafili do reprezentacji muszą mieć okazję do tego żeby się sprawdzać i będą to doświadczenie zdobywali w kolejnych meczach.– Jestem oczywiście znacznie bardziej zadowolony, aniżeli to miało miejsce wczoraj. Możliwe, że dzisiejszej nocy będę mógł trochę dłużej spać. – mówił trener gości, Alan Knipe, który był w wyraźnie lepszym nastroju niż po wczorajszym meczu. – Różnica między tymi spotkaniami była ogromna. Dzisiaj moi podopieczni zaczęli mecz wkładając w niego dużo energii aż do ostatniej piłki, w ostatnim secie. Jestem dumny z moich zawodników. Wczoraj podjęliśmy decyzję o dokonaniu kilku zmian w naszej taktyce, staraliśmy się polepszyć elementy, w których mieliśmy jeszcze rezerwy, ale myślę, że najważniejsze jest to, że sami siatkarze podjęli to wyzwanie, które stanowił dla nich dzisiejszy mecz. – po raz kolejny na konferencji poruszył on także temat niezwykle zaciętej, trzeciej odsłony tego meczu. – Szczególnie gra w końcówce trzeciego seta była cudowna ze strony obu drużyn. Doświadczenie zdobyte przy aplauzie tak ogromnej publiczności przyda się obu zespołom. Ostatnia rzecz, o której chcę powiedzieć to fakt, że pojedynki tych zespołów są zawsze świetnymi meczami. Organizacja tego weekendu Ligi Światowej była cudowna. Zakwaterowanie, atmosfera, to wszystko było na najwyższym poziomie. – pytany o to jak mobilizował swoich zawodników przed dzisiejszym meczem odpowiedział : – Oczywiście każdy z moich podopiecznych po wczorajszym meczu miał świadomość, że nie pokazał wszystkiego na co go stać. Polacy zasługiwali na to zwycięstwo. Byli wczoraj lepsi od nas w każdym elemencie. Musieliśmy jednak popracować nad naszym podejściem do meczu, energią którą w niego wkładamy. I nie potrzebowaliśmy do tego wspólnych rozmów, każdy przemyślał to wszystko indywidualnie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved