Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Robert Prygiel wzmocni Czarnych Radom?

Robert Prygiel wzmocni Czarnych Radom?

fot. archiwum

W porównaniu do ostatniego sezonu Radom w rozgrywkach II ligi siatkarzy reprezentować ma mocniejszy zespół. Czarni już są po słowie z Robertem Pryglem. Klub rozpoczął też współpracę z nowo powstałym Stowarzyszeniem Czarni.

Robert Prygiel nie może narzekać na brak ofert. Mimo wszystko Janusz Stańczuk zapewnia, że były reprezentant Polski, ostatnio w rozgrywkach PlusLigi broniący barw stołecznej Politechniki, jest zdecydowany grać w Czarnych. Prezes nie jest zdziwiony podejściem doświadczonego siatkarza. – Robert nigdy nie krył swojego sentymentu dla Radomia, czy do klubu – podkreśla.

Na pewno nie będzie to jedyny nowy zawodnik w kadrze Wojciecha Stępnia.Rozglądamy się za rozgrywającym, a także przyjmującym – informuje Janusz Stańczuk. Pewne jest, że w Radomiu nadal grać będzie Grzegorz Surma. Ale prezes Czarnych tworzenie kadry na nowy sezon rozpoczął od rozmów z siatkarzami, którzy przed kilkoma miesiącami wywalczyli złoty medal mistrzostw Polski juniorów. W gabinecie prezesa gościli Rafał Pszenny, Krzysztof Michalski, Wiktor Skwarek, Daniel Ostrowski, Jakub Wachnik i Paweł Filipowicz. – Wszyscy deklarują, że będą do dyspozycji szkoleniowca drugoligowego zespołu – zapewnia Janusz Stańczuk. Sternik Czarnych ma nadzieje, że podobnie postąpią Kacper Gonciarz i Szymon Romać, absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale, a także reprezentanci kraju, który ukończyli wiek juniora. – Chcemy stworzyć mocny zespół, oparty na zawodnikach w przeważającej części wywodzących się z Radomia – informuje Janusz Stańczuk.

Drużyna występująca w rozgrywkach II ligi będzie miała szerokie rezerwy. Stanowić będą je gracze, którzy nie zmieszczą się w zespole szczebla centralnego, ale i także siatkarze zespołu juniorów prowadzonego przez trenera Krzysztofa Jaskulskiego. – Chodzi o to, aby wszyscy mieli jak największą możliwość grania – zapewnia prezes Czarnych.W perpektywie nowego sezonu ważną informacją jest również, że klub na dobre rozpoczął współpracę z powstałym przed kilkoma miesiącami Stowarzyszeniem Czarni, organizacją skupiającą przedstawicieli radomskiego świata biznesu. – Radomskie Centrum Siatkarskie powołane zostało m.in. po to by uratować wieloletnie tradycje, aby ciesząca się popularnością dyscyplina przetrwała w naszym mieście. Poza integracją środowiska biznesowego głównym celem stowarzyszenia jest natomiast przywrócenie blasku radomskiej siatkówce. Mamy więc wspólne zadanie do spełnienia – podkreśla Janusz Stańczuk.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved