Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodzików: Ekipy z Białegostoku i Bydgoszczy w finale

MP młodzików: Ekipy z Białegostoku i Bydgoszczy w finale

fot. archiwum

Już w niedzielę poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w rozgrywanym od piątku turnieju mistrzostw Polski młodzików. W finale zmierzą się BKS Chemik Bydgoszcz i MOSPS Białystok. W meczu o trzecie miejsce dojdzie do łódzkich derbów.

Dziś rozegrano m. in. ostatnie mecze grupowe. W grupie A siatkarze Wifamy w dwóch setach pokonali wołominian, natomiast Chemik Bydgoszcz również w dwóch setach pokonał AKS Rzeszów. Właśnie ekipy Wifamy i Chemika zajęli w grupie dwa pierwsze miejsca i awansowali do półfinału.

Zobacz również:
Wyniki gr. A turnieju finałowego MP młodzików

W grupie B MOSPS Białystok pokonał w dwóch setach Olimpię Sulęcin, a AKS WSS Łódź również w dwóch setach uporała się z AZS UWM Olsztyn. Właśnie ekipy z Białegostoku i Łodzi okazały się najlepsze w tej grupie i to one zagrały w półfinałach.Zobacz również:
Wyniki gr. B turnieju finałowego MP młodzików

W pierwszym półfinale BKS Chemik Bydgoszcz pokonał AKS WSS Łódź 2:1. Pierwsze dwa sety pojedynku były niezwykle zacięte, a po obu partiach mecz wciąż nie był rozstrzygnięty. W decydującej partii lepsi okazali się bydgoszczanie. W drugim spotkaniu MOSPS Białystok bez większych kłopotów w dwóch setach pokonał Wifamę Łódź.

Znamy już też pary, które zagrają o miejsca 5-8. O piątą pozycję zagrają AKS Rzeszów i AZS UWM Olsztyn. Rzeszowianie pokonali STS Olimpia Sulęcin w dwóch setach, a pierwszą partię wygrali bardzo zdecydowanie. Olsztynianie natomiast potrzebowali trzech setów na pokonanie WUKS Junior Stolarka Wołomin. Przez dwa sety trwała zacięta walka, natomiast trzeci został zupełnie zdominowany przez olsztynian, którzy wygrali go 15:3!. Ekipy z Sulęcina i Wołomina zagrają o siódme miejsce.

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej MP młodzików

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved