Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Ruciak: Popełniliśmy od groma błędów

Michał Ruciak: Popełniliśmy od groma błędów

fot. archiwum

Po wczorajszym zwycięstwie nad USA dziś Polacy musieli przełknąć gorzką pigułkę. - Pierwsze spotkanie wygraliśmy 3:0, drugie przegraliśmy 0:3, tak więc nie do końca jesteśmy zadowoleni z tego dwumeczu - podsumował Michał Ruciak.

Amerykanie zagrali dzisiaj lepiej niż wczoraj czy to wy obniżyliście loty?

Michał Ruciak:Jedno i drugie. Amerykanie zagrali zdecydowanie lepiej, my zagraliśmy gorzej i stąd taka różnica.

Co takiego pokazali rywale, czego nie zaprezentowali wczoraj?– Na pewno lepiej zagrywali i to było widać od samego początku. Myślę, że to nie poszczególne akcje Amerykanów zadecydowały o naszej porażce, tylko nasze ataki w aut albo w siatkę.

Stany Zjednoczone popełniły 26 błędów, wy o dwa mniej. Mam wrażenie, że gdyby ograniczyć przynajmniej ilość zepsutych zagrywek, moglibyście się pokusić o zwycięstwo choć w jednej partii. Zgadzasz się z tym?

Na pewno. Wygrywa ten zespół, który popełnia mniej błędów, a tych błędów popełniliśmy dzisiaj od groma, dlatego taki był wynik.

Z czego one wynikały?

Trochę z ryzyka, trochę z nerwów i ta karuzela się nakręcała. Szkoda, bo kilka piłek można było oddać i być może te akcje wyglądałyby inaczej.

Wczoraj w grze Amerykanów prym wiódł jedynie William Priddy. Dzisiaj to u nas jedynym zawodnikiem, na którego barkach spoczywał ciężar zdobywania punktów, był Zbigniew Bartman.

Taki jest sport. Wczoraj my dyktowaliśmy warunki. Dziś oni się sprężyli. W końcu są mistrzami olimpijskimi i to trzeba im oddać. Widać, że ten zespół też żyje i potrafi odwrócić losy spotkania czy dwumeczu.

Weekend z Ligą Światową w Łodzi dobiegł końca. Jesteście zadowoleni z waszej postawy?

– Pierwsze spotkanie wygraliśmy 3:0, drugie przegraliśmy 0:3, tak więc nie do końca jesteśmy zadowoleni z tego dwumeczu. Wczoraj się cieszyliśmy, a dzisiaj jesteśmy smutni.

* rozmawiał Mikołaj Lipowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved