Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Bąkiewicz: Pokazaliśmy charakter

Michał Bąkiewicz: Pokazaliśmy charakter

fot. archiwum

W swoim pierwszym meczu tegorocznej Ligi Światowej reprezentacja Polski pokonała bez straty seta drużynę Stanów Zjednoczonych.  - Pokazaliśmy charakter - tak na konferencji prasowej postawę biało-czerwonych ocenił kapitan zespołu, Michał Bąkiewicz.

Kapitan drużyny gości, William Priddy pochwalił postawę Polaków w dzisiejszym meczu. – To dla nas bardzo rozczarowujący początek turnieju. Trzeba oddać naszym przeciwnikom, że grali bardzo dobrze. Niezwykle trudno było nam z nimi rywalizować, gdy grali na tak wysokim poziomie . Amerykanin zwrócił także uwagę na dużą ilość niewymuszonych błędów, które popełniła jego drużyna – To w połączeniu z dużą ilością błędów własnych, które popełnialiśmy zadecydowało o takim wyniku tego meczu.

Cieszymy się bardzo, że zagraliśmy tak dobre spotkanie – mówił zaraz po meczu kapitan polskiej reprezentacji, Michał Bąkiewicz.Myślę, że sprawdziło się to, co powiedział trener Anastasi na przedmeczowej konferencji, że reprezentacja Polski będzie walczyła o każdą piłkę i tak dzisiaj było. Pokazaliśmy jako zespół charakter. Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa. Przyjmujący naszej kadry  przestrzegł jednak przed lekceważeniem rywala w jutrzejszej konfrontacji. – Jednocześnie mamy świadomość, że jutro będzie zupełnie inne spotkanie. Zespół Stanów Zjednoczonych to aktualny mistrz olimpijski. Wiemy doskonale, że stać ich na dużo lepszą grę.

Alan Knipe, szkoleniowiec reprezentacji Stanów Zjednoczonych wyraził opinię, że w jego zespole są jeszcze duże rezerwy i nadzieję, że jutrzejsze spotkanie będzie wyglądało zupełnie inaczej – To jest dla nas ogromnie rozczarowujący wieczór. Z całą pewnością nie graliśmy dzisiaj dobrze, nie graliśmy tak jak chcieliśmy. Duża zasługa w tym postawy polskiego zespołu, który grał naprawdę dobrze w prawie każdym elemencie. Mamy dużo do poprawy. To będzie dla nas wielkie wyzwanie, musimy wykazać się dużymi ambicjami, charakterem i determinacją, aby to jutrzejsze spotkanie miało odwrotny, korzystny dla nas przebieg. Mamy na to bardzo mało czasu. Jednak przede wszystkim jestem rozczarowany naszą postawą, dziś nie pokazaliśmy wszystkiego na co nas stać.Także trener biało-czerwonych, Andrea Anastasi odniósł się do tematu jutrzejszej rywalizacji – Jestem przekonany, że jutro będzie to zupełnie inne spotkanie. Trzeba wziąć pod uwagę, że drużyna Stanów Zjednoczonych grała tutaj swój pierwszy mecz po długiej podróży. Jestem pełen respektu i szacunku dla kadry mojego kolegi, Alana Knipe, jego zawodników. Nie krył jednak radości z dzisiejszej wygranej. – Jesteśmy oczywiście bardzo szczęśliwi z tego zwycięstwa. Tak jak już wspominałem, musimy w czasie tego długiego turnieju walczyć o każdy mecz, o każdego seta, o każdą piłkę, dlatego ten udany początek jest dla nas bardzo ważny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved