Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcin Możdżonek: Przegraliśmy z mistrzami olimpijskimi

Marcin Możdżonek: Przegraliśmy z mistrzami olimpijskimi

Po wczorajszym zwycięstwie nad Stanami Zjednoczonymi dziś Polacy polegli w walce z rywalami zza oceanu 0:3. - Mieliśmy swoje szanse. Niestety, ich nie wykorzystaliśmy - tłumaczył Marcin Możdżonek w pomeczowej rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Czego zabrakło w dzisiejszym spotkaniu, żeby prowadzić wyrównaną walkę z Amerykanami przez cały mecz, a nie tylko w trzecim secie?

Marcin Możdżonek: Nasze przyjęcie i serwis były dzisiaj słabsze niż wczoraj i myślę, że te właśnie elementy o tym zadecydowały.

Zarówno wy, jak i Amerykanie w trzecim secie mieliście dużo piłek meczowych. Co zadecydowało o tym, że to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

Owszem, mieliśmy swoje szanse. Niestety, ich nie wykorzystaliśmy, ale walczyliśmy do samego końca. Zabrakło nam też trochę szczęścia. Przegraliśmy jednak z samymi mistrzami olimpijskimi.

Przed wami perspektywa sześciu meczów wyjazdowych. Jak do tego podchodzicie?

– Jedziemy przede wszystkim po to, żeby nauczyć się walczyć do samego końca i do ostatniej piłki, nawet jeśli mielibyśmy przegrywać do 10.

* rozmawiał Mikołaj Lipowski (Strefa Siatkówki)