Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Dwa punkty Portugalii, wygrana Serbów

LŚ, gr. C: Dwa punkty Portugalii, wygrana Serbów

W pierwszym meczu grupy C Ligi Światowej Portugalczycy pokonali 3:2 Finlandię, inkasując dwa punkty. Podopieczni Daniela Castellaniego musieli zadowolić się jednym. W drugim meczu tej grupy Serbowie dość szybko rozprawili się z Argentyną.

Początek spotkania był wyrównany, jednak na pierwszej przerwie technicznej to Portugalczycy prowadzili 8:6, zwiększając przewagę na drugiej przerwie do 4 punktów. Mimo tego Finowie byli w stanie odrobić straty i wygrali mecz po emocjonującej końcówce. Równie emocjonujący był również drugi set. Mimo, że Finowie w końcówce prowadzili jednak Portugalia była w stanie doprowadzić do remisu. Przy stanie 22:22 Daniel Castellani poprosił o przerwę, jednak po zaciętej grze punkt za punkt to Portugalczycy cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii 27:25.

Tak jak poprzednie również trzecia partia była niezwykle wyrównana jednak pod koniec seta Portugalczycy nie dali sobie wydrzeć trzypunktowej przewagi pewnie wygrywając do 21. W czwartej partii to Portugalczycy prowadzili przez większość seta jednak Finowie potrafili wyrównać i wygrać tę partię. Portugalczycy jednak przystąpili do tie-breaka mocno skoncentrowani i pokazali, że zespołowa gra jest kluczem do zwycięstwa.

W całym meczu widać było problemy Finów z atakami ze skrzydeł. Cały ciężar w ataku musiał przyjąć na siebie Mikko Oivanen i mimo dość dobrej dyspozycji (32 punkty na 80 prób) jednak bez wsparcia kolegów nawet mimo znakomitej gry blokiem Finowie musieli uznać wyższość gospodarzy.

Portugalia – Finlandia 3:2
(23:25, 27:25, 25:21, 24:26, 15:13)

Portugalia: Malveiro (17), Violas (3), Jose (17), Sequeira (6), Cruz (14), Lopes (12), Teixeira (libero) oraz Ferreira, Fidalgo i Gaspar (17)
Finlandia: Tervaportti (2), Siltala (9), Sivula (1), Oivanen Mikko (32), Shumov (17), Oivanen Matti (10), Korhonen (libero) oraz Sammelvuo (8), Hietanen (4), Touminen i Lehtonen

W trwającym nieco ponad godzinę drugim meczu grupy C Serbia pewnie pokonała Argentynę 3:0. Już od samego początku spotkania zawodnicy serbscy pewnie prowadzili, a od pierwszej przerwy technicznej przy stanie 8:3 systematycznie powiększali swoją przewagę. Słabej gry gospodarzy nie odmieniło wejście Uriarty i Pereyry i Serbowie pewnie wygrali tę partię do 14. Drugi set rozpoczął się wyrównaną walką, która trwała aż do drugiej przerwy techniczne. Po dwóch blokach na Quirodze Serbowie wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca seta, w pełni przez nich kontrolowanego i wygranego do 21.

Trzeci set był najbardziej interesującą częścią tego spotkania, dzięki wyrównanej grze obu stron. Jednak przy stanie 21:21 as serwisowy Nikica i błędy Argentyńczyków pozwoliły Serbom cieszyć się z szybkiego zwycięstwa w pierwszym meczu Ligi Światowej. Serbowie dominowali praktycznie w każdym elemencie, jednak kluczem do zwycięstwa była bardzo dobra zagrywka (sześć asów serwisowych) i co za tym idzie ogromna liczba niewymuszonych błędów podopiecznych Javiera Webera (22). Serbowie popełnili ich zdecydowanie mniej (13). Po meczu trener Kolakovic stwierdził zresztą, że kluczem do zwycięstwa była właśnie koncentracja. Argentyńczycy na czele ze swoim trenerem zapewniali, że drugie spotkanie nie będzie już takie jednostronne i postawią przeciwnikom o wiele trudniejsze warunki. Kibicom nie pozostaje więc nic innego jak tylko czekać na weryfikację tych słów w niedzielę o 23:00.

Argentyna – Serbia 0:3
(14:25, 21:25, 22:25)

Argentyna: Scholtis (3), Conte (12), Quiroga (3), Sole (9), Crer (4), De Cecco (2), Gonzalez (libero) oraz Ocampo (1), Uriarte i Pereyra (10)
Serbia: Kovacević (15), Petković Vlado (1), Stanković (12), Nikić (11), Starović (11), Podrascanin (7), Rosić (libero) oraz Terzić, Dokić i Petković Veljko