Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Gajgał: Nikt w Polsce nie potrafił dotrzymać nam kroku

Katarzyna Gajgał: Nikt w Polsce nie potrafił dotrzymać nam kroku

fot. archiwum

Siatkarki z Muszyny po trzecim zwycięstwie nad sopociankami nie kryły swej radości ze zdobycia tytułu mistrzyń Polski. Magda Piątek, żartowała że po wywalczeniu podwójnej korony czas kończyć karierę, zdobyła bowiem już wszystko na krajowym podwórku.

W zespole tegorocznych mistrzyń Polski są zawodniczki, dla których to pierwszy tytuł na krajowym podwórku. Jedną z nich jest Magda Piątek, której – jak zwykle – nie opuszczało poczucie humoru. Chwilę po ostatnim gwizdu sędziego Magda zastanawiała się, czy nie wypada w tym momencie zakończyć kariery. – To jasne, że bardzo cieszę się z tego zwycięstwa. Zdobyłyśmy dziś podwójną koronę! Przed rozpoczęciem meczu śmiałyśmy się, że było 3:2, było 3:0, to teraz czas na 3:1. Sprawdziło się i mistrzostwo jest nasze – mówiła po meczu Magda Piątek, dla której był to pierwszy złoty medal w karierze. – Przed rozpoczęciem sezonu celem było mistrzostwo i puchar. Przyznam szczerze, że nie byłam pewna czy uda nam się sięgnąć po oba tytuły. Okazało się, że mamy podwójną koronę – powiedziała atakująca mistrzyń Polski 2011.

Po tym sezonie zawodniczka ma już na swoim koncie komplet krajowych tytułów. – No właśnie! W zasadzie mam już wszystko co było do wygrania w Polsce więc można kończyć karierę! Oczywiście to żart – ze śmiechem mówi Magda i dodaje: – Okazuje się, że dużo cięższe były półfinały niż finały. Tam miałyśmy nóż na gardle i musiałyśmy się poważnie namęczyć. Może to z Bielskiem powinnyśmy zagrać w finale? – zastanawiała się po trzecim meczu Magda Piątek.

Siatkarki z Muszyny w pięknym stylu wywalczyły kolejny tytuł mistrzyń Polski. W walce z Atomem potrzebowały zaledwie trzech spotkań do zakończenia rywalizacji finałowej. – Pewnie, że cieszy to podwójnie. Jutro rano nie musimy przecież wstawać na rozruch! Za to mamy w planach kolację całą drużyną, a jeśli chodzi o dalsze świętowanie to zobaczymy. Jesteśmy w podwójnej koronie więc nikt w Polsce nie był w stanie dorównać nam korku. Są powody do świętowania – mówiła po ostatnim gwizdku sędziego Kasia Gajgał.– Ten sezon należał do nas. W Lidze Mistrzyń zaszłyśmy bardzo daleko, a w Polsce wygrałyśmy wszystko co mogłyśmy. To ogromna radość, czuję się jakby mnie miało za chwilę rozsadzić! – opowiadała środkowa mistrzyń Polski. Większość pomeczowych pytań dotyczyła tytułów i medali. Niewielu było zainteresowanych samym przebiegiem spotkania. Pojawiły się jednak pytania o miejsce rozgrywania spotkań. Gospodarze w ostatniej chwili zmienili bowiem halę. – Nie myślałyśmy o tym. Oczywiście, dla nas granie na mniejszych salach jest lepsze, bo przecież na co dzień trenujemy na małej hali. Nie brałyśmy jednak pod uwagę warunków. Jechałyśmy po prostu po zwycięstwo – podsumowała Kasia.

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved