Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jolanta Studzienna: Przed sezonem brąz brałybyśmy w ciemno

Jolanta Studzienna: Przed sezonem brąz brałybyśmy w ciemno

fot. archiwum

Jakby ktoś nam w ciemno dawał ten medal przed rozpoczęciem rozgrywek, to każdy chętnie by go brał. W trakcie sezonu okazało się, że nasze możliwości są większe, niż myśleliśmy. Myślę, że zabrakło nam trochę zdrowia - mówiła Studzienna.

Jolanta Studzienna po raz drugi w karierze wywalczyła brązowy medal w barwach bialskiej "Stali". O końcowym sukcesie oraz całym sezonie mówiła kilka minut po rozdaniu krążków. – Sezon był bardzo ciężki. Jakby ktoś nam w ciemno dawał ten medal przed rozpoczęciem rozgrywek, to każdy chętnie by go brał. Życie niestety wszystko weryfikuje. W trakcie sezonu okazało się, że nasze możliwości są większe, niż myśleliśmy. Narobiłyśmy sobie bardzo dużego apetytu. Miałyśmy dużą szansę pokonać Muszyniankę w półfinale i awansować do finału. Myślę, że zabrakło nam trochę zdrowia. Gdyby wszystkie zawodniczki były zdrowe przez cały sezon, to nasza gra na pewno wyglądała by zupełnie inaczej. Taki jest sport. Ważne, że jest medal, z którego wszyscy się cieszymy – zakończyła Studzienna.

Z dystansem do wywalczonego brązowego medalu podszedł trener Bielsko-Białej, Mariusz Wiktorowicz, który myśli już o przyszłym sezonie. – Z zespołem z Dąbrowy Górniczej zawsze nam się ciężko grało. Dwa mecze na wyjeździe zagraliśmy dobrze, pewnie i konsekwentnie w każdym elemencie, a szczególnie w zagrywce i w bloku. Widzieliśmy, że dzisiaj zespół z Dąbrowy nam się postawi, bo nie miał nic do stracenia. Cały czas apelowałem, żeby zespół był do samego końca skoncentrowany. Czasami niestety można było zauważyć momenty rozluźnienie a naszym zespole. Na całe szczęście cieszymy się teraz z wywalczonego brązowego medalu. Teraz zawodniczki będą miały kilka dni wolnego, później czeka nas okres roztrenowania. Od sierpnia rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu. Na 99,9% pozostanę na stanowisku pierwszego trenera. W głowie już mam pewien pomysł na budowanie zespołu, ale na razie za wcześnie jest na mówienie o szczegółach i nazwiskach – skwitował trener Wiktorowicz.

źródło: bksbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved