Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Drugi Francuz w ZAKSIE – Guillaume Samica wraca do Polski

Drugi Francuz w ZAKSIE – Guillaume Samica wraca do Polski

fot. archiwum

Po dwuletnich wojażach Guillaume Samica zdecydował się na powrót do naszego kraju. Francuz, który spędził miniony sezon w Iskrze Odincowo, postanowił dołączyć do swego rodaka i podpisał roczny kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

W sezonie 2008/2009 oglądaliśmy „Samika" w Jastrzębskim Węglu, gdzie zostawił po sobie mnóstwo dobrych wspomnień. Pobyt w Polsce zapisał się też bardzo pozytywnie w pamięci francuskiego przyjmującego, który nie ukrywał, że chętnie wróciłby do naszego kraju. Z Jastrzębia Samica przeniósł się do greckiego Panathinaikosu Ateny, gdzie miał okazję grać razem z Pawłem Zagumnym. Z pewnością ułatwi to obu panom współpracę w zespole z Kędzierzyna-Koźla.

Ubiegły sezon nie był dla Francuza udany, choć wydawało się, że gra w Iskrze pod wodzą Roberto Santilliego może być dla niego strzałem w dziesiątkę. Samica nie doszedł jednak w Odincowie do optymalnej formy, a przedwczesne pożegnanie zwycięzcy sezonu zasadniczego z play-offami było jedną z największych sensacji w Superlidze.

Kibice z Kędzierzyna-Koźla wierzą, że przeprowadzka z Rosji do Polski będzie dla „Samika" szansą na odbudowanie, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Pawła Abramowa i że Francuz będzie mocnym punktem ZAKSY w kolejnym sezonie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved