Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Walkę nawiązaliśmy dopiero w trzecim secie

Bartosz Kurek: Walkę nawiązaliśmy dopiero w trzecim secie

W drugim meczu Ligi Światowej Polska przegrała w łódzkiej Atlas Arenie ze Stanami Zjednoczonymi 0:3. - Amerykanie więcej grali środkiem, szczególnie w kontrataku - stwierdził Bartosz Kurek, przyjmujący naszej reprezentacji.

Jakbyś porównał to dzisiejsze spotkanie do wczorajszego meczu?

Bartosz Kurek: Graliśmy trochę gorzej w przyjęciu i na zagrywce. To ustawiło mecz i pozwoliło Amerykanom na spokojne prowadzenie rozgrywki. Walkę nawiązaliśmy dopiero w trzecim secie, kiedy trener dokonał zmian, które wzmocniły przyjęcie.

Dzisiaj graliście zdecydowanie mniej środkiem? To konsekwencja słabszego przyjęcia czy jest może jakaś inna przyczyna?

Rzeczywiście słabiej przyjmowaliśmy i mniej było okazji do uruchamiania tego elementu. Nie jestem jednak rozgrywającym i nie chciałbym się wypowiadać na ten temat.

Czym zaskoczyli was Amerykanie?

Zdecydowanie więcej grali środkiem, szczególnie w kontrataku. Spodziewaliśmy się tego, ponieważ mają olbrzymi potencjał w tym elemencie. Wczoraj udało nam się powstrzymać amerykańskich środkowych, ale dzisiaj przy naszej słabej zagrywce ich rozgrywający (Donald Suxho – przyp. red.) robił z nami, co chciał.

Stany Zjednoczone zaprezentowały się lepiej jako zespół. U nas jedyną siłą w ataku był Zbigniew Bartman. Zgodzisz się z tym?

Zdecydowanie. Michał Ruciak nie jest typem ofensywnego skrzydłowego, ale i tak wykonał dzisiaj znakomitą robotę w ataku. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że na samym Zbyszku nie możemy polegać, chociaż i tak fantastycznie ciągnął zespół przez całe spotkanie.

* rozmawiał Mikołaj Lipowski (Strefa Siatkówki)