Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia pozyskała kolejnego mistrza Niemiec

Resovia pozyskała kolejnego mistrza Niemiec

fot. archiwum

Asseco Resovia zakończyła kompletowanie składu na nowy sezon. Ostatnim siatkarzem, który dołączył do zespołu, jest 27-letni leworęczny atakujący z Rumunii Adrian Radu Gontariu, występujący ostatnio w niemieckim VfB Friedrichshafen.

Nowy atakujący Resovii ma 205 cm wzrostu.  Od 2002 roku regularnie występuje w reprezentacji swojego kraju. Przygodę z siatkówką rozpoczął w rumuńskim Deltacong Tulcea, skąd przeniósł się do Tomisu Constanta. Sezon 2007-2008 spędził w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w zespole Benias Abu Dhabi, a później znów wrócił do Rumunii, by grać w Remacie Zalau. Dwa poprzednie sezony spędził w niemieckim Friedrichshafen, gdzie występował z nowym rozgrywającym Asseco Resovii Czechem Lukasem Tichackiem, a w sezonie 2009-2010 był zmiennikiem pierwszego atakującego rzeszowian, Niemca Georga Grozera. Podobna rolę zresztą ma pełnić w Rzeszowie.

Gontariu na koncie ma m.in. drugie miejsce w europejskim Top Teams Cup ze swoim pierwszym klubem, a także cztery mistrzostwa i trzy puchary Rumunii oraz dwa mistrzostwa Niemiec z VfB Friedrichshafen, z którym grał też w Lidze Mistrzów. – To gracz o porównywalnych umiejętnościach jak Gasparini, z którym też rozmawialiśmy – twierdzi Marek Karbarz, wiceprezes Asseco Resovii.

Przyjście do Rzeszowa Gontariu oznacza, że z klubem najprawdopodobniej pożegna się dotychczasowy drugi atakujący, kapitan zespołu Tomasz Józefacki, który ma być wypożyczony do jednego z klubów PlusLigi, podobnie zresztą jak przyjmujący Rafał Buszek.* autorem tekstu jest Marcin Lew
* więcej w Gazecie Wyborczej

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved