Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Łódź już oficjalnie miastem, które gościć będzie MŚ w 2014 roku

Łódź już oficjalnie miastem, które gościć będzie MŚ w 2014 roku

fot. archiwum

W czwartek przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej podpisali umowę z władzami miasta Łodzi określającą warunki organizacji spotkań mistrzostw świata siatkarzy w 2014 roku. W Łodzi rozegrane zostaną mecze II rundy oraz play-off tego turnieju.

Wcześniej podobne umowy zostały podpisane z Wrocławiem i Katowicami. Teraz przyszła kolej na Łódź. Umowę ze strony władz miasta Łodzi podpisała prezydent Hanna Zdanowska.Jest mi bardzo miło, że po raz kolejny Łódź staje się miejscem, w którym zagości siatkówka na najwyższym poziomie będzie święciła triumfy. Pamiętam mistrzostwa Europy kobiet w Łodzi w 2009 roku i brązowy medal naszych siatkarek. Mam nadzieję, że mistrzostwa świata siatkarzy w 2014 roku będą również pomyślne dla naszych siatkarzy – mówiła prezydent miasta-gospodarza mistrzostw świata.

Łódź jest znana ze wspaniałych kibiców i siatkówka jest bliska sercom łodzian, którzy będą mieli okazję oglądać to wspaniałe widowisko. Mam nadzieję, że przy tej okazji przyjedzie do nas sporo osób nie tylko spoza Łodzi, ale nawet spoza granic naszego kraju. Mam nadzieję, że Łódź sprosta wszelkim wymaganiom i przekonamy PZPS do tego, by również kolejny imprezy odbywające się w Polsce również były organizowane w naszym mieście – dodała Hanna Zdanowska.

W Łodzi będzie grała reprezentacja Polski i zagramy tu cztery najważniejsze mecze, które będą kwalifikowały nas do ćwierćfinałów. Łódź jest dla nas bardzo szczęśliwa, kibice są tu znakomici, miasto leży w centrum kraju i dojazd jest tu znakomity. Mamy w umowie zawarty kontrakt do 2014 roku, który uwzględnia inne pozostałe imprezy jak np. Liga Światowa – przypomniał prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski. –  Nasza reprezentacja jest w tej chwili troszeczkę odświeżona i budowana pod kątem 2014 roku i mam nadzieję, że jutro pokaże, że jest to nowa fala i nowa siła. Mam nadzieję, że zagra wyśmienitą siatkówkę i zdobędzie przynajmniej brązowy medal na mistrzostwach świata. Jestem bardzo szczęśliwy ze taką umowę podpisaliśmy, tak więc dziękuje władzom miasta za sfinalizowanie negocjacji – dodał na zakończenie krótkiej konferencji prasowej sternik polskiej siatkówki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved