Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kto zagra w Kaliszu?

II liga M: Kto zagra w Kaliszu?

fot. archiwum

Choć rozgrywki drugoligowe Colman zakończył prawie trzy miesiące temu, siatkarze z grodu nad Prosną regularnie trenują. Zajęcia odbywają się niemal codziennie, dziś odbyły się testy, na które zaproszono zawodników mogących jeszcze wzmocnić kaliską ekipę.

Ubiegły sezon dla kaliszan był bardzo udany. Colman co prawda nie awansował do finału play-off, ale mimo to zespół zaprezentował się solidnie, kończąc drugoligowe rozgrywki ostatecznie na trzecim miejscu. Tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu w Kaliszu pojawiły się spekulację, że drużyna może zniknąć z siatkarskiej mapy Polski. Zwłaszcza, że wycofała się ze sponsoringu wycofała się firma Jutrzenka Colman, która była strategicznym sponsorem ekipy. Jak udało się dowiedzieć „Strefie Siatkówki", kaliszanie na pewno wystartują w następnym sezonie, choć pod inną nazwą. Trener zawodników z najstarszego miasta w Polsce na razie nie może zdradzić nazwy pod jaką zespół będzie występował. Prezes kaliskiego klubu wciąż prowadzi negocjację z potencjalnymi sponsorami i na razie nie chce mówić o szczegółach.

W dniu dzisiejszych zorganizowano testy, na które przyjechało sporo siatkarzy między innymi są to: Łukasz Krawczuk (Krispol), Szymon Witkowski (Chemik Olsztyn), Łukasz Oleszczuk (Lębork), Damian Piórkowski (Chemik Olsztyn), Damian Tomaszkiewicz (AZS UW), Bartosz Rafalik (Pronar Hajnówka), Artur Grzelik (Bzura Ozorków), Rafał Sowiński (Bzura Ozorków) i jeszcze rozgrywający z województwa mazowieckiego, który nie chciał ujawnić w mediach swojej wizyty w Kaliszu.

Testowani zawodnicy zaprezentowali się dosyć średnio w Kaliszu. Chęci i ambicji tym siatkarzom nie można odmówić, ale widoczny był brak doświadczenia, co przekładało się na poziom sparingu. W tym kontrolnym meczu mnóstwo było szkolnych błędów, co było widoczne niemal w każdej akcji. Trudno jest wskazać grupę zawodników, którzy zasililiby kaliską ekipę, bo niemal wszyscy prezentowali podobny poziom gry. Warto również dodać, że przy ustalaniu nowego składu pierwszorzędną rolę będą odgrywały finanse klubu.Skoro zespół z Kalisza mają wzmocnić niektórzy testowani siatkarze to wiadomo, że niektórzy kaliscy zawodnicy będą musieli opuścić zespół. Jak na razie, w Kaliszu na pewno nie zagra tegoroczny maturzysta Paweł Sęk, który wybiera się na studia i tam zamierza kontynuować swoją siatkarską karierę. Wielką niewiadomą są także pozostali siatkarze, którzy obecnie reprezentują klub z grodu nad Prosną. Większość ekipy deklarowała chęć pozostania w zespole, ale do podpisania umowy, pozostają kwestie finansowe.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved