Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Popko: Decyzja o „otwarciu” PlusLigi w czerwcu

Artur Popko: Decyzja o „otwarciu” PlusLigi w czerwcu

fot. archiwum

Wraca sprawa zamknięcia/otwarcia PlusLigi. - Jest opracowany regulamin, który będzie określał warunki wejścia zespołu do PlusLigi, również jego wykluczenia - mówi prezes PLPS, Artur Popko i zapowiada, że ostatecznej decyzji możemy się spodziewać w czerwcu.

Jakiś czas temu dość głośno było o pomyśle zamknięcia PlusLigi, które przez autorów projektu nazwane zostało „otwarciem". W prasie pojawiły się argumenty za takim rozwiązaniem, jeszcze więcej było głosów przeciwnych. Od tego czasu sprawa trochę ucichła, jak się jednak okazuje, już w czerwcu powinny zapaść ostateczne decyzje. – Jest opracowany regulamin, który będzie określał warunki wejścia zespołu do PlusLigi, również jego wykluczenia. Ten regulamin jest w tej chwili konsultowany w klubach i Polskim Związku Piłki Siatkowej, będzie przedstawiony 6 czerwca i mam nadzieję przyjęty. Tak więc sprawa się posuwa do przodu, jest sporo uwag, które uwzględniamy. Zespoły mogą być zdegradowane, mogą zostać również awansowane po spełnieniu wszystkich wymogów – mówi Strefie Siatkówki prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, Artur Popko.

Zaplanowaliśmy to w ten sposób, że klub, który chce wejść do PlusLigi już w styczniu musi złożyć aplikację, udowodnić, że spełnia warunki. Jednak sport jest ważny i pod koniec sezonu pod uwagę będą brane zespoły z pierwszych czterech miejsc tabeli I ligi. Pierwszeństwo będą miały zespoły, które zajęły wyższe miejsce. Muszą one spełniać jednak nie tylko warunki sportowe, ale również te organizacyjne. Ale rozpatrywane będą aplikacje tylko pierwszych czterech zespołów – tłumaczy szef PlusLigi.

Projekt po konsultacji i uwzględnieniu wszelkich poprawek trafi pod obrady Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który go przyjmie lub nie. – Zarząd PZPS musi jeszcze ten projekt przyjąć. Myślę, że wszystkie uwagi wniesione do projektu uwzględniliśmy, tak więc nie powinno być większych problemów – twierdzi Artur Popko. Wszystko będzie już jasne w czerwcu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved