Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Anastasi: To bardzo trudna grupa

Andrea Anastasi: To bardzo trudna grupa

fot. archiwum

Przed pierwszym weekendem Ligi Światowej, w Łodzi odbyła się konferencja prasowa w hotelu Andels, poprzedzająca dwumecz polskiej reprezentacji z drużyną Stanów Zjednoczonych. - To bardzo trudna grupa - podkreślił trener Andrea Anastasi.

Supervisor FIVB Jarmo Salonen wyraził zadowolenie z faktu, że turniej ten odbywa się właśnie w Polsce. – Witam bardzo serdecznie w pierwszy weekend tego niesamowitego turnieju. Jest mi niezmiernie miło, że ten turniej zaczyna się właśnie tutaj, w Polsce i myślę, że takie same odczucia ma także drużyna USA. Zwrócił uwagę na wyjątkową oprawę meczów rozgrywanych w naszym kraju – Jak wszyscy wiemy kibice i atmosfera stworzona właśnie tutaj jest niesamowita. Mam nadzieję, że miło spędzą państwo czas podczas tych dwóch meczów.

Także prezes PZPS Mirosław Przedpełski nie miał wątpliwości, że ten dwumecz będzie kolejnym wielkim siatkarskim świętem. – Myślę, że to jest znakomity moment, by stworzyć bardzo ciekawe widowisko. Jak zwykle w Łodzi będzie ciekawy mecz, kibice będą bardzo zadowoleni. Także amerykanie znają atmosferę, która panuje podczas meczów w Polsce i cieszą się na samą myśl grania w naszym kraju. Szef PZPS-u wyraził także nadzieję na wysoki poziom sportowy tego widowiska. – Myślę także, że polska drużyna, polscy zawodnicy pokażą wysoki poziom. Wiem, że bardzo ciężko trenowali. Byłem z nimi kilka razy. Chętnie bym z nimi potrenował, ale już troszeczkę za ciężko. Jestem przekonany, że serce, pociąg sportowy i chęci do gry mają olbrzymie i jestem pewien, że mecz będzie bardzo dobry.

Na koniec Przedpełski zaprosił wszystkich kibiców na oba spotkania, które rozegrane zostaną w piątek i sobotę w łódzkiej Atlas Arenie. – Zapraszam bardzo serdecznie na mecze. Nie wszystkie bilety zostały wyprzedane. Są one jeszcze w sprzedaży, brakuje ok. 1000 wejściówek, aby wypełnić halę, mamy nadzieję, że jutro wszystkie miejsca będą już zajęte.Trener USA, Alan Knipe zauważył, że oba zespoły znalazły się w grupie z bardzo mocnymi rywalami. – Mam przeczucie, że znaleźliśmy się w bardzo trudnej, wymagającej grupie. Zdaję sobie sprawę, że nie tylko ten weekend, ale cała faza grupowa będzie dla nas bardzo trudna. Wiem, że w polskiej drużynie jest wielu młodych, utalentowanych zawodników dlatego z niecierpliwością czekam na pierwsze spotkanie. Wyraził zwątpienie, jakoby wizyta prezydenta Ameryki w Polsce miała jakiekolwiek znaczenie w kontekście obu spotkań.

To dla nas zawsze jest przyjemność grać w Polsce, ponieważ wasi kibice i atmosfera panująca w hali są niesamowite i tak jak powiedział trener, jesteśmy w bardzo trudnej grupie – podkreślał kapitan reprezentacji USA, William Priddy.Nie możemy się już doczekać pierwszego gwizdka, który rozpocznie jutrzejsze spotkanie.

Po wypowiedziach przyjezdnych przyszła kolej na trenera polskiej kadry. – Chciałem podziękować organizatorom za przygotowanie tak świetnej imprezy. Tak jak wspominał trener drużyny gości, jest to bardzo trudna grupa, ale zamierzamy pokazać się z jak najlepszej strony, walczyć o każdą piłkę, o każdy punkt, w tej jednej z największych i najlepszych hal w Polsce. Już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć na własne oczy wspaniałych kibiców reprezentacji Polski dopingujących swoją drużynę – zakończył szkoleniowiec biało-czerwonych, Andrea Anastasi.

Na koniec o głos poproszono kapitana polskiej reprezentacji. – Mamy nowy zespół, nową grupę. Dla nas takie spotkania, z takimi przeciwnikami jak zespół USA to będzie doskonałe przetarcie przed finałem Ligi Światowej – określił rolę najbliższych spotkań w przygotowaniach do dalszych rozgrywek Michał Bąkiewicz. Myślę, że najważniejsze jest to żeby, jak wspomniał trener, walczyć o każdą piłkę. Jeżeli pokażemy charakter to wszystko będzie szło powolutku do przodu.

* notował Piotr Woźniak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved