Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Kosok: Staramy się walczyć o każdą piłkę

Grzegorz Kosok: Staramy się walczyć o każdą piłkę

fot. archiwum

- Myślę, że dałem z siebie wszystko, co mogłem, starałem się pomóc zdobyć jak najwięcej punktów. Wyszło to chyba w miarę dobrze - mówi o swoim debiucie w reprezentacji Polski Grzegorz Kosok. Środkowy Resovii ma szansę na występy w LŚ.

Zawodnicy ciągle powtarzają, że treningi u Andrea Anastasiego są bardzo ciężkie. Jak ty je oceniasz?

Grzegorz Kosok: To prawda, treningi są naprawdę ciężkie. Trenujemy dwa razy dziennie od 2,5 do 3 godzin. Uważam, ze jest to na plus dla nas, bo musimy się zgrać w miarę szybko, bo za chwilę rozpoczyna się Liga Światowa. Ja po treningach czuję się bardzo dobrze, widzę, że mój poziom idzie stosunkowo szybko w górę. Na treningach bardzo dużo czasu poświęcamy na granie i to powinno procentować.

Dwa mecze z Rosją na pewno pokazały już na jakim etapie przygotowań jesteście. Widać walkę o każdą piłkę, o każdy punkt.Staramy się walczyć o każda piłkę, dać z siebie wszystko na boisku. Wiemy, że jesteśmy stosunkowo młodym składem i musimy włożyć dwa razy więcej pracy. Obecnie trener wprowadza coraz lżejsze treningi, zwłaszcza na siłowni, gdzie jeszcze niedawno mieliśmy duże ciężary. Jak widać daje to dobry efekt i oby tak dalej.

W tym roku macie zapewniony awans do turnieju finałowego Ligi Światowej. Jak zatem podejdziecie do meczów grupowych, gdzie macie bardzo silnych przeciwników?

Chcemy zagrać dobrze w meczach fazy grupowych, chcemy walczyć o każdą piłkę, co powinno się przełożyć na wynik. Myślę, że każdy z nas ma w głowie to, że gramy w finale. Mimo wszystko chcemy dać z siebie wszystko, aby pokazać sobie i kibicom, że stanowimy fajną drużynę i umiemy wygrywać.

* rozmawiała Anna Klepaczko
* więcej w serwisie sport24.pl

źródło: Sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved