Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Z drugiego sparingu z Rosjanami Polacy zeszli na tarczy

Z drugiego sparingu z Rosjanami Polacy zeszli na tarczy

Po znakomitym debiucie trenera Anastasiego, w którym jego podopieczni pokonali Rosjan w czterech partiach, przyszedł czas przełknąć gorycz porażki. W sobotę Polacy musieli uznać wyższość rosyjskich siatkarzy, ulegając im 1:3.

Polacy drugi mecz sparingowy z Rosjanami rozpoczęli z Łukaszem Żygadło na rozegraniu i Pawłem Zatorskim na libero. Od początku pierwszego seta trwała wyrównana walka. Oba zespoły grały punkt za punkt, ale na pierwszej przerwie technicznej dwoma „oczkami” prowadzili Rosjanie, którzy swą przewagę zawdzięczali znakomitej grze rozgrywającego, której podopieczni Anastasiego nie potrafili rozszyfrować. Z czasem jednak Polacy zaczęli sobie i z tym radzić, szybko odrabiając straty, by na drugim regulaminowym czasie po błędach w rozegraniu i ataku, spowodowanych słabym przyjęciem zagrywek Aleksandra Butko, znów przegrywać kilkoma punktami (13:16). W ekipie „biało-czerwonych” mnożyły się problemy ze skończeniem akcji i to Sborna cieszyła się z wygranej w tej partii.

Polacy rozpoczęli drugiego seta od mocnego uderzenia prowadząc już 5:2, a to za sprawą wzmocnieniu serwisu, w którym brylował zwłaszcza Michał Ruciak. Dobrze funkcjonował także polski blok, który nie pozwalał Rosjanom na skończenie akcji. Szkoleniowiec Sbornej sięgnął po zmiany – na rozegraniu pojawił się Siergiej Grankin, ale obraz gry kadry Rosji nie poprawił się. W końcówce przewaga polskiego zespołu zmalała, ale ostatecznie wygrali „biało-czerwoni” do 23.

Początek trzeciej partii był bardzo udany dla gospodarzy, ale Rosjanie szybko zniwelowali straty. W polu zagrywki dobrze spisywał się Dmitrij Muserskij, który swoim serwisem sprawiał Polakom wiele problemów. Fantastyczna postawa Zbigniewa Bartmana na ataku co prawda pozwoliła nieznacznie zniwelować straty, i od drugiej przerwy technicznej gra toczyła się już punkt za punkt, to jednak w końcówce lepsi okazali się przyjezdni.

Czwarta odsłona meczu od początku do końca była kontrolowana przez podopiecznych Władimira Alekno, którzy szybko wypracowali sobie wysoką przewagę, dzięki zagrywkom Apalikowa, i nie oddali jej do samego końca seta. W końcówce Polacy co prawda zmniejszyli straty, ale nie zdołali ich całkowicie zniwelować. Ostatecznie wygrali Rosjanie do 22 i cały mecz 3:1.

Polska – Rosja 1:3
(23:25, 25:23, 23:25, 22:25)

Polska: Nowakowski, Kosok, Kurek, Bartman, Ruciak, Żygadło, Zatorski (libero) oraz Jarosz, Woicki, Bąkiewicz, Kłos
Rosja: Ilnych, Chtiej, Butko, Muserskij, Szczerbinin, Spirydonow, Sokołow (libero) oraz Grankin, Apalikow, Biriukow

źródło: inf. własna, PZPS