Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Mysłowice: Holenderki wygrały w finale z Włoszkami

WT Mysłowice: Holenderki wygrały w finale z Włoszkami

fot. archiwum

W finale turnieju World Tour Mysłowice Open Holenderki Marleen Van Iersel i Sanne Keizer pokonały Martę Menegatti i Gretę Cicolari (Włochy). Trzecie miejsce zajęły Amerykanki April Ross i Jennifer Kessy, które wygrały z Niemkami Sarą Goller i Laurą Ludwig.

W finale turnieju World Tour Mysłowice Open Holenderki Marleen Van Iersel i Sanne Keizer pokonały Martę Menegatti i Gretę Cicolari (Włochy) 2:0 (21:17, 21:18).

Na początku spotkania para włoska uzyskała przewagę 5:1 i do stanu 15:14 utrzymywała prowadzenie. Mimo ofiarnej postawy Menegetti i Cicolari górę zaczęły brać większe umiejętności ich rywalek, które szybko uzyskały 2-3 punkty przewagi. Na początku drugiej partii Włoszki ponownie uzyskały inicjatywę, ale w miarę upływu czasu przewagę uzyskał holenderski duet.

Marleen Van Iersel i Sanna Keizer po raz drugi z rzędu wygrały turniej z cyklu World Tour.April Ross i Jennifer Kessy (USA) pokonały Sarę Goller i Laurę Ludwig (Niemcy) 23:21, 21:15 w meczu o trzecie miejsce, w rozgrywanym w Mysłowicach, turnieju siatkówki plażowej open zaliczanego do cyklu World Tour.

W pierwszym secie do stanu 6:6 gra toczyła się punkt za punkt. Następnie Niemki wyszły na czteropunktowe prowadzenie i ich przewaga utrzymywała się do stanu 14:10. Amerykanki wyrównały na 17:17, ale następnie Goller-Ludwig znowu przejęły inicjatywę (20:18). Ross i Kessy obroniły kiłka piłek setowych, i wyszły na prowadzenie 22:21.

Rywalizacja w drugiej partii przebiegała pod dyktando amerykańskiego duetu, który prowadził m.in. 2:0, 7:2 oraz 16:12.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved