Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > W Warnie Bułgarzy pokonali Kubańczyków

W Warnie Bułgarzy pokonali Kubańczyków

fot. archiwum

Reprezentacja Bułgarii, pod wodzą trenera Radostina Stojczewa, przygotowuje się do Ligi Światowej, sparując w Warnie z Kubańczykami. Pierwszy mecz testowy zwyciężyli gospodarze, którzy rozprawili się z wicemistrzami świata w czterech partiach.

Dla trenera Stojczewa był to debiut w roli szkoleniowca Bułgarów – w poprzednich sparingach z Serbami, bułgarskich siatkarzy prowadził Camilo Plachi ze względu na klubowe obowiązki Stojczewa.

Debiut okazał się być całkiem udany. Zawodnicy z Bałkanów kontrolowali spotkanie od pierwszej piłki. Siedemnastoletni kapitan Kubańczyków, Wilfredo Leon, co prawda próbował ratować sytuację, ale fantastyczna postawa Nikołowa, Żekowa i Aleksiewa w elementach zagrywki oraz bloku szybko pozbawiła siatkarzy z „gorącej wyspy” jakichkolwiek złudzeń. Po zmianach (Sokołow i Walentin Bratoew odpowiednio weszli na boisko odpowiednio za Włado Nikołowa i Kazijskiego), Kubańczycy zdołali odrobić kilka punktów straty, lecz sprawy w swoje ręce wziął Todor Aleksiew, który skutecznym atakiem zakończył pierwszą partię.

Druga odsłona spotkania tym razem należała do podopiecznych trenera Blackwooda. Rozpoczęli oni ją z wysokiego C, prezentując się fantastycznie przede wszystkim w elemencie ataku. Na tak dysponowanych Kubańczyków gospodarze nie potrafili znaleźć recepty. Wicemistrzów świata do zwycięstwa w secie poprowadził niesamowity Leon, który w na siatce był niemal nie do zatrzymania.Najbardziej wyrównany był set numer trzy. Lepiej rozpoczęli go Bułgarzy, jednakże ich rywale szybko odrobili straty, a po efektownych zagrywkach Bella, wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Wówczas na boisku pojawił się Cwetan Sokołow, od razu popisując się skutecznym atakiem. Kolejne akcje również należały do młodego atakującego Itasu Trentino, który świetnie zameldował się nie tylko w ataku ale także w zagrywce – jego serwisy pozwoliły Bułgarom wyjść na prowadzenie. Także ostatnia piłka trzeciej partii należała do Sokołowa, który zakończył ją potężnym zbiciem ze skrzydła.

Niesieni na fali zwycięstwa bułgarscy zawodnicy, nie spuścili z tonu także w kolejnym secie. W środkowej fazie partii Kubańczycy zdołali doprowadzić do remisu, jednakże fenomenalnie dysponowani Sokołow – w elemencie ataku oraz Todorow – w elemencie bloku szybko wyprowadzili swą ekipę na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Czwartą odsłonę, jak i cały mecz, zakończył Leon, posyłając piłkę w aut.

Bułgaria – Kuba 3:1
(25:22, 19:25, 25:23, 25:20)

Bułgaria: Żekow, W. Nikołow, Kazijski, Aleksiew, Todorow, Josifow, W. Iwanow (libero) oraz W. Bratoew, Sokołow, Mitew
Kuba: Diaz, Pordomo, F. Hernandez, Albo, Leon, Bell, Gutierrez (libero) oraz Cepeda, J. Herndandez

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved