Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jakub Novotny przenosi się do zespołu mistrza Czech

Jakub Novotny przenosi się do zespołu mistrza Czech

fot. archiwum

Z ziemi polskiej do czeskiej przenosi się Jakub Novotny. Dwukrotny mistrz Polski po czterech sezonach spędzonych nad Wisłą wrócił do rodzinnego kraju. Jesienią bronić będzie barw Jihostroja Czeskie Budziejowice.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że zagram w zespole mistrzów Czech – powiedział zaraz po podpisaniu trzyletniego kontraktu z Jihostrojem Czeskie Budziejowice, Jakub Novotny.Co prawda miałem propozycje gry z Polski, Turcji i Kataru, ale zdecydowałem się po dwunastu latach wrócić do kraju. Dlatego zdecydowałem się na ofertę z Czeskich Budziejowic – dodał były atakujący Skry Bełchatów w rozmowie z jednym z czeskich dzienników.

Na decyzję Czecha wpływ miał również udział Jihostroju w rozgrywkach Ligi Mistrzów. – W europejskich pucharach grałem już ładnych parę lat. To będzie mój dziewiąty starty, a gra w Lidze Mistrzów to dla siatkarza zawsze nie lada gratka – zapewnił Jakub Novotny, nie szczędząc komplementów pod adresem nowego klubu. – Jihostroj to najlepszy zespół w Czechach, cieszę się, że będę mógł tutaj grać – dodał.

O miejsce na skrzydle Novotny będzie rywalizował z najlepszym zawodnikiem fazy play-off, Radkiem Motysem.Grając w Bełchatowie była podobna sytuacja. Przez dwa lata byłem zmiennikiem Mariusza Wlazłego. Ale nie ma z tym problemu. W sezonie jest sporo gry, jeżeli Radek będzie w formie, on będzie grał, kiedy nie będzie mu się wiodło, wówczas ja wejdę na boisko – zakończył zawodnik.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved