Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Praga: Fijałek i Prudel zakończyli udział w turnieju

WT Praga: Fijałek i Prudel zakończyli udział w turnieju

Z dwoma porażkami na koncie zakończyli zmagania w turnieju głównym World Tour w Pradze Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Polacy przegrali w I rundzie z rosyjską parą Koszkariew/Licholietow, a w drugim pojedynku ulegli Chińczykom - Xu/Wu.

Rozstawieni z numerem 11. Polacy przegrali swój pierwszy mecz w turnieju głównym World Tour w Pradze. W I rundzie zmierzyli się z Rosjanami – Jarosławem Koszkariewem i Alexandrem Licholietowem. Niezwykle zacięty pierwszy set padł łupem naszych zawodników, którzy w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Równie zacięty był drugi set, w którym nasi reprezentanci przegrali 19:21. To był jednak dopiero przedsmak tego, co miało nastąpić w tie-breaku. W secie, który normalnie rozgrywa się do 15, Rosjanie wygrali 25:23!

Przegrana w I rundzie i niewykorzystana szansa w tie-breaku spowodowała, że jedyna polska para w turnieju głównym WT w Pradze znalazła się po drugiej stronie turniejowej drabinki. W swoim drugim pojedynku Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek zmierzyli się w meczu o pozostanie w zawodach z rozstawionymi z numerem 6. Linyin Xu i Penggen Wu. Chińczycy również niespodziewanie przegrali w I rundzie z austriacką parą Müllner/Horst. Niestety, mimo ambitnej postawy nasza para musiała przełknąć gorycz porażki. Po przegranej w pierwszym secie na przewagi (28:30), w drugim duet Fijałek/Prudel uległ wyżej notowanym Chińczykom 18:21.

Polacy zakończyli udział w turnieju WT w Pradze na 25. pozycji.