Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni Radom wykupią akcje Jadaru i miejsce w I lidze?

Czarni Radom wykupią akcje Jadaru i miejsce w I lidze?

fot. archiwum

Osoby działające w Stowarzyszeniu "Czarni Radom" będą dzisiaj omawiać sprawę ewentualnego kupna akcji Jadaru Sport SA, co w przypadku pozytywnych ustaleń byłoby równoznaczne z uratowaniem pierwszoligowej siatkówki mężczyzn w Radomiu.

Będziemy mieć w tej sprawie spotkanie. Myślę, że na nim mogą zapaść jakieś konkretne decyzje. Trudno mi się wypowiadać, jakie będą ustalenia, bo to pozostaje w gestii stowarzyszenia. Na razie mogę mówić za siebie. Jako mieszkaniec Radomia zakochany w tej dyscyplinie sportu chciałbym, by siatkówka na wysokim poziomie w tym mieście pozostała. Nie ukrywam także, że interesuje mnie nie tylko I liga, ale w przyszłości i ekstraklasa – powiedział Sylwester Strzylak, jeden z założycieli Stowarzyszenia "Czarni Radom".

Strzylak, będący jednym z najlepszych w Polsce sędziów siatkarskich przyznał jednak, że sprawa nie będzie łatwa. – Stowarzyszenie skupia firmy, które na rozwój radomskiej siatkówki wpłacają po kilkaset złotych miesięcznie. Nie ma takich pieniędzy, żeby zapewnić start zespołu w I lidze. Moim zdaniem musimy dysponować budżetem około 1,5 mln zł, dlatego potrzebna by była pomoc inwestora. Ale być może taki by się znalazł. Poczekajmy do momentu, w którym jako stowarzyszenie podejmiemy konkretne decyzje – słyszymy od Strzylaka.

Przypomnijmy, że obecny właściciel pierwszoligowego zespołu Jadar Sport SA Tadeusz Kupidura poinformował o wystawieniu na sprzedaż wszystkich akcji klubu Jadar Radom, a co za tym idzie – miejsca w rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy.* więcej w radomskiej "Gazecie Wyborczej"

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved