Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Poskrobko i Allesio Carraro w sztabie szkoleniowym AZS UWM

Piotr Poskrobko i Allesio Carraro w sztabie szkoleniowym AZS UWM

fot. archiwum

Piotr Poskrobko ze Ślepska Suwałki został drugim trenerem AZS UWM Olsztyn. W przyszłym sezonie będzie pomagał pierwszemu szkoleniowcowi Tomaso Totolo. Za przygotowanie fizyczne zespołu odpowiadać będzie włoski trener Allesio Carraro.

Piotra Poskrobko wszyscy doskonale znają w Olsztynie – mówił na konferencji prasowej prezes AZS UWM, Mariusz Szyszko. Jest to bardzo lojalny, uczciwy i spokojny człowiek. Myślę, że wniesie do zespołu sporo dobrego. Przede wszystkim będzie mógł się uczyć warsztatu trenerskiego od najlepszych.

Piotr Poskrobko urodził się w Białymstoku, ale większość swojej siatkarskiej kariery spędził w Olsztynie. W latach 1990-2000 nieprzerwanie reprezentował barwy AZS, z którym dwukrotnie zdobył mistrzostwo, wicemistrzostwo i Puchar Polski. W 2002 roku wrócił do Olsztyna i występował w zespole AZS kolejne 2 lata, zdobywając srebrny medal mistrzostw Polski. W 2009 roku Piotr Poskrobko zakończył karierę zawodniczą i objął funkcję statystyka, a następnie asystenta trenera Jerzego Strumiło w Treflu Gdańsk. Po spadku gdańszczan z PlusLigi został drugim trenerem pierwszoligowego Ślepska Suwałki. – Muszę przyznać, że długo zastanawiałem się nad tym, czy przejść do Olsztyna – przyznał Piotr Poskrobko. – Jednak uznałem, że jest to dla mnie wielka szansa. Bycie asystentem włoskiego trenera to duży zaszczyt i mam nadzieję, że dużo się od niego nauczę. Jest to kolejny krok w mojej karierze.

Na wtorkowym treningu Tomaso Totolo szansę zademonstrowania swoich umiejętności dał młodym zawodnikom z Warmii i Mazur. Włoski szkoleniowiec zorganizował specjalne zajęcia, na które zaprosił najbardziej utalentowanych graczy młodego pokolenia. Już na początku podkreślił, że nawet dwóch spośród nich może znaleźć się w kadrze seniorów AZS UWM. – Duże wrażenie zrobił na mnie Piotr Łukasik – mówi Tomaso Totolo. – Jest bardzo młody, a już teraz dysponuje imponującymi warunkami fizycznymi. Na boisku również prezentuje się przyzwoicie. Zresztą wszyscy z tych zawodników mają duży potencjał i jeśli będą dalej ciężko pracowali, ich kariery siatkarskie będą się rozwijały.Wśród nich zabrakło Piotra Haina i Wojciecha Ferensa, którzy już w ubiegłym sezonie mieli okazję zadebiutować w PlusLidze. Obaj we wtorek rano wylecieli do Sofii, gdzie wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata juniorów.

Za przygotowanie fizyczne olsztyńskiego zespołu będzie odpowiadał 30-letni włoski trener Allesio Carraro.Przez większość kariery grałem w Wenecji, więc tam też zacząłem swoją przygodę z moją nową pasją. W tym roku pomagałem przygotować zespoły z okolic Treviso. Głównym klubem, w którym pracowałem, był zespół z żeńskiej Serie A, Spes Volley Conegliano. Uważam, ze zrobiłem dobry krok przechodząc do Olsztyna. To dopiero początek mojej kariery – mówi Carraro. – Mogę obiecać, że będę na maksimum swoich możliwości, by zespół był zadowolony z mojej pracy.

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved