Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Pura: Bedziemy bronić brązowego medalu sprzed roku

Agata Pura: Bedziemy bronić brązowego medalu sprzed roku

fot. archiwum

- Obrona brązowego medalu w obecnym sezonie i tak będzie ogromnym sukcesem. Tegoroczna liga była bardzo wyrównana i ciężka. W Pucharze CEV, który również był wyczerpujący, tak naprawdę otarłyśmy się o finał - mówi Agata Pura z MKS Dąbrowa Górnicza.

Przed meczami w Dąbrowie Górniczej zapowiadałyście, że chcecie rywalizację skończyć na swoim parkiecie, tyle, że chyba nie w ten sposób.

Agata Pura:Niestety te mecze nie wyglądały tak jakbyśmy sobie tego życzyły. Trzeba sprawiedliwie przyznać, że to było konsekwencją bardzo dobrej gry Atomu. My w tym czwartym meczu byłyśmy bezradne, ponieważ sopocianki zagrały bardzo dobrze zagrywką. Przy tak wysokim bloku jaki ma Trefl gra z piłek sytuacyjnych nie może się skończyć dobrze. Uważam, że robiłyśmy tyle ile mogłyśmy, niestety okazało się, że to za mało.

Gdzie należy szukać momentu przełomowego tej rywalizacji?Ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ do tego ostatniego meczu podchodziłyśmy z bardzo bojowym nastawieniem. Proszę mi uwierzyć, że to nie było tak, że w głowach miałyśmy sobotnią porażkę. Wręcz przeciwnie! Wiedziałyśmy, że cały czas mamy szansę i wystarczy nam zwycięstwo aby pojechać na piąty mecz do Sopotu. Jednak są czasami takie spotkania, które nie wychodzą. Nie wiem czy zaczyna powoli wychodzić zmęczenie sezonem czy też coś innego. Zwyczajnie Atom nie pozwolił nam na granie swojej siatkówki.

Teraz musicie zresetować głowy, złapać oddech, chwilę odpocząć i przystąpić do obrony brązowego medalu.

Dokładnie tak. Mimo wszystko gramy cały czas o medale i pamiętajmy, że nasz odgórnie założony plan, jakim był awans do najlepszej czwórki już zrealizowałyśmy. Uważam, że obrona tego brązu w obecnym sezonie i tak będzie ogromnym sukcesem. Tegoroczna liga była bardzo wyrównana i ciężka. Nie zapominajmy też o tym, że w Pucharze CEV, który również był wyczerpujący tak naprawdę otarłyśmy się o finał. Na pewno będziemy bronić tego medalu i jeśli uda nam się stanąć w tym roku na podium to będzie wielki sukces całego zespołu.

Wciąż nie wiemy z kim zagracie w finale pocieszenia, bo rywalki wciąż walczą. Czy to, że one będą bardziej zmęczone tymi półfinałami może mieć jakiś wpływ na przebieg tych nadchodzących spotkań?

Nie chciałabym się skupiać na zmęczeniu przeciwnika. To przede wszystkim my musimy zagrać dobrze. Niejednokrotnie pokazałyśmy w tym sezonie, że stać nas na zwycięstwa i że potrafimy grać w siatkówkę. Koniecznie każda z nas musi odciąć się od tej rywalizacji z Atomem, przypomnieć sobie nasze dobre mecze i tym się sugerować, a nie patrzeć czy przeciwnik jest zmęczony.

Rok temu na tym samym etapie rozgrywek też byliśmy smutni, ale później były już tylko łzy radości.

Otóż to. Na dodatek historia lubi się powtarzać, dlatego mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie będziemy się cieszyć z brązowego medalu.

Rozmawiał Grzegorz Bargieła – mks.dabrowa.pl

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved