Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Hit transferowy Skry Bełchatów jednak nie doszedł do skutku

Hit transferowy Skry Bełchatów jednak nie doszedł do skutku

fot. archiwum

PGE Skra Bełchatów, szykująca się na podbój Europy w przyszłym sezonie, miała już na swoim celowniku Murilo Endresa. Mistrzowie Polski podobno byli o krok od podpisania umowy z brazylijskim przyjmującym, na drodze stanął im jednak Eike Batista...

To miał być największy hit transferowy w historii polskiej siatkówki. Szukająca wzmocnień PGE Skra Bełchatów była o krok od podpisania umowy z Murilo Endresem.

Pierwszy wybór padł na Dante Amarala, występującego w Dynamie Moskwa. Brazylijczyk ma już dość ligi rosyjskiej i był gotowy grać w Polsce za znacznie mniejsze pieniądze. – U nas trzeba mu zapłacić ok. 800 tys. euro – opowiadał Władimir Alekno, trener Dynama Kazań. Ale do negocjacji z Dante nie doszło, ponieważ pojawiła się oferta zatrudnienia jego kolegi z reprezentacji. Murilo ma 30 lat i za sobą najlepszy sezon w karierze. Od lat doceniano jego klasę, ale mało kto przypuszczał, że jest w stanie grać aż tak dobrze. Po poprzednim sezonie odszedł z Modeny do brazylijskiego Sesi-SP. Wcześniej jednak znakomicie spisywał się w mistrzostwach świata we Włoszech. Jego drużyna zdecydowanie wygrała turniej, a on został wybrany na najlepszego zawodnika. W ubiegłym roku został też MVP finału Ligi Światowej, a także memoriału Huberta Wagnera. Jego dorobek jest znacznie pokaźniejszy – na koncie ma złoto i srebro olimpijskie, dwa mistrzostwa świata, a Ligę Światową wygrywał pięciokrotnie.

Teoretycznie transfer takiej gwiazdy wydawał się nieprawdopodobny, bo na świecie jest wiele bogatszych klubów od PGE Skry. Ale miała to być transakcja w pakiecie, bowiem w Atomie Sopot miała występować Jaqueline Carvalho, narzeczona Murilo. Jeden z siatkarskich menedżerów twierdzi, że obecna siatkarka Solys Osasco zgodziła się zarabiać mniej, niż trzeba byłoby zapłacić czołowym Polkom. Niestety, tuż przed podpisaniem umów Murilo dostał bajeczną ofertę z RJX Rio de Janeiro. Jego właścicielem jest Eike Batista, najbogatszy Brazylijczyk (18 mld dol.). Budżet nowego klubu to ok. 5 mln euro. To prawie o połowę więcej niż PGE Skra. Nieoficjalnie mówi się, że dwa razy więcej pieniędzy ma do wydania Zenit Kazań, który właśnie zakontraktował włoskiego rozgrywającego Valerio Vermiglio. Murilo i Dante mają zarabiać w RJX po 600 tys. euro. To kwota stanowczo za wysoka dla mistrza Polski.Informację „Gazety” potwierdził Konrad Piechocki, prezes PGE Skry. – Zabrakło nam 24 godzin – opowiada.

*Autor: Jarosław Bińczyk

Więcej przeczytasz w serwisie gazeta.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved