Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kaliska siatkarka podporą reprezentacji

Kaliska siatkarka podporą reprezentacji

fot. archiwum

Obecnie żadna drużyna z Kalisza nie występuje w rozgrywkach ligowych seniorek. Nie oznacza to, że zapomniano tam o szkoleniu. Przykładem jest Ewelina Janicka, która była mocnym punktem biało-czerwonych w ostatnich mistrzostwach Europy kadetek w Ankarze.

Utalentowana środkowa swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w klubie z grodu nad Prosną pod okiem trenera Daniela Przybylskiego. Od kilku lat uczy się i jednocześnie rozwija swój talent w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. – To bardzo ciekawa zawodniczka, z wielkimi ambicjami. W ciągu ostatniego roku zrobiła tak ogromny postęp, że w tej chwili, moim zdaniem, jest jedną z najlepszych siatkarek w swojej kategorii wiekowej w kraju – twierdzi Daniel Przybylski, były trener w MKS Calisia, który aktualnie zajmuje się szkoleniem młodziczek w MUKS Amber Kalisz. Nadal jednak utrzymuje kontakt ze swoją byłą podopieczną. – Śledziłem każdy mecz na mistrzostwach Europy. Już podczas zgrupowania kadry przed wylotem do Turcji kontaktowaliśmy się telefonicznie – mówi Przybylski.

W turnieju w Ankarze biało-czerwone spisały się bardzo dobrze, zajmując wysokie piąte miejsce, które jest jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Świata. W fazie grupowej podopieczne Andrzeja Pecia wygrały trzy mecze, pokonując m. in. późniejsze mistrzynie Europy, Turczynki, i były o krok od awansu do strefy medalowej. Ostatecznie zagrały o miejsca 5.-8. Najpierw pokonały Grecję 3:1, a w decydującym o piątej lokacie spotkaniu rozprawiły się ze Słowacją, 3:0. We wszystkich siedmiu meczach, jakie Polki rozegrały w Ankarze, Janicka wychodziła w pierwszej szóstce. W całych mistrzostwach Starego Kontynentu zdobyła 50 punktów.

Co ciekawe, oprócz kaliszanki, w składzie reprezentacji Polski znalazła się też Martyna Grajber z PTPS-u Piła. Jeszcze przed rokiem obie zawodniczki uczestniczyły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, reprezentując kadrę Wielkopolski, którą przygotowywał… Daniel Przybylski.Być może kaliski szkoleniowiec będzie miał jeszcze okazję na kolejną współpracę z mierzącą ponad 190 cm zawodniczką. Nie jest wykluczone, że Ewelina Janicka wkrótce ponownie będzie występowała na kaliskim parkiecie. – Cały czas powtarza, że trzyma kciuki za Amber. Mam nadzieję, że niedługo będzie mogła zagrać w Kaliszu – wyjawił trener Przybylski.

O tym, że kaliska siatkówka w żeńskim wydaniu nie zniknęła całkowicie z siatkarskiej mapy Polski, świadczy też fakt, iż nadal umiejętnie prowadzone jest szkolenie młodych zawodniczek. W swoim debiutanckim sezonie do ćwierćfinału Mistrzostw Polski młodziczek dotarł trenowany przez Daniela Przybylskiego MUKS Amber. – Nauczyliśmy się bardzo wiele. Mam nadzieję, że to zaprocentuje za rok – mówi szkoleniowiec. Inny kaliski klub, UKS Augustynki przebojem awansował do półfinału rozgrywek centralnych w gronie młodziczek. Dodać należy, że w tej kategorii podopieczne Sławomira Nowaka są wciąż aktualnymi wicemistrzyniami Polski.


Punkty Janickiej na ME w Ankarze:
Polska – Słowenia 2:3 11 pkt.
Polska – Turcja 3:1 12 pkt.
Polska – Serbia 0:3 5 pkt.
Polska – Czechy 3:0 8 pkt.
Polska – Hiszpania 3:2 3 pkt.
Polska – Grecja 3:1 9 pkt.
Polska – Słowacja 3:0 2 pkt.

Autor: Michał Sobczak

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved