Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomaso Totolo namówił Yudina na przeprowadzkę do Olsztyna

Tomaso Totolo namówił Yudina na przeprowadzkę do Olsztyna

fot. archiwum

W Polsce na pozycji atakującego jest posucha, kluby PlusLigi poszukują więc zawodników zagranicznych. Igor Yudin z Jastrzębskiego Węgla jest już prawie zawodnikiem AZS Olsztyn, a  Antonin Rouzier negocjuje z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Po pięciu latach gry w barwach Jastrzębskiego Węgla Igor Yudin przeniesie się do Olsztyna. Roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny rok został już uzgodniony i przygotowany do podpisania. Australijczyk wczoraj odesłał swoje poprawki. – Jesteśmy bardzo bliscy sfinalizowania rozmów z Igorem – potwierdza w rozmowie z „PS" prezes olsztyńskiego klubu Mariusz Szyszko. Yudin zdecydował się na grę w AZS ze względu na Tomaso Totolo, który został trenerem olsztyńskiego klubu. – Znają się z czasów pracy w Jastrzębiu w 2007 roku. Igor bardzo ceni tego trenera. Do tego stopnia, że zrezygnował z bardziej intratnych propozycji z ligi rosyjskiej – mówi Andrzej Grzyb, menedżer zawodnika.

Gdy umowa z Yudinem zostanie sfinalizowana, za nowym klubem rozejrzy się Marcel Gromadowski. Ma kilka propozycji, między innymi z ligi francuskiej (Montpellier i Stade Poitevin) oraz tureckiej. Nadal rozmawiamy też z AZS Olsztyn – mówi menedżer Jakub Malke.

Nowego atakującego szuka także ZAKSA. Na celowniku wicemistrzów Polski znalazł się reprezentant Francji Antonin Rouzier.Prowadzimy z nim zaawansowane negocjacje, ale umowa nie została jeszcze podpisana – mówi  prezes ZAKSY Kazimierz Pietrzyk. Klub z Kędzierzyna-Koźla tak bardzo chce zmienić atakującego, że rozpuścił wici po całej Europie.Więcej w czwartkowym „Przeglądzie Sportowym".

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved