Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Poważne plany Delecty, klub żegna się z Grzegorzem Szymańskim

Poważne plany Delecty, klub żegna się z Grzegorzem Szymańskim

fot. archiwum

W Bydgoszczy mają poważne plany przebudowy zespołu. Prezes Piotr Sieńko nie ukrywa, że klub poważnie interesuje się kilkoma zawodnikami. Pewne jest, że z Delectą żegna się Grzegorz Szymański, z kolei nazwisko nowego trenera poznamy 1 czerwca.

Na liście życzeń Delecty jest około 100 siatkarzy. Z krajowych zawodników są to m.in. zawodnicy Asseco Resovii: Mateusz Mika i Rafał Buszek oraz Marcin Wika, który grał na Podpromiu grał w minionym sezonie. Wśród graczy zagranicznym, na liście prezesa Sieńko są takie nazwiska jak Słoweniec Vid Jakopin, Fin Olli Kunnari, Włoch Dore Della Lunga i Francuz Xavier Kapfer. – Ponieważ z mojego punktu widzenia newralgiczna jest pozycja przyjmującego, więc rozglądamy się za takimi zawodnikami. I mamy dwie opcje: albo dwóch zagranicznych, albo jeden zagraniczny i jeden krajowy. Na Brazylijczyka Dantego nas nie stać, ale już na Jakopina , Kapfera, Della Lungę, czy Kunnariego tak. O Fina, grającego kiedyś w Olsztynie, dopytujemy się u Daniela Castellaniego, który jest trenerem mistrza Turcji, Fenerbahce Stambuł i jednocześnie selekcjonerem reprezentacji Finlandii. Dodam, że wszyscy ci siatkarze są reprezentantami swoich krajów, tak więc w kręgu naszych zainteresowań nie jest byle kto mówi Piotr Sieńko.

Z bydgoskim klubem żegna się atakujący, Grzegorz Szymański.Na pewno żegnamy się z Grzesiem Szymańskim, dobiegł końca jego kontrakt, umówiliśmy się, że rozstajemy się bez żalu – informuje prezes Piotr Sieńko. – A zostają z nami środkowi Wojciech Jurkiewicz i Andrzej Wrona. Ważny kontrakt ma rozgrywający Piotr Lipiński, a reszta jest jeszcze do uzgodnienia. Chcemy jednak, żeby został z nami też Michał Masny dodaje szef Delecty

* więcej w Expressie Bydgoskimźródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved