Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Walka o finał przenosi się na Podbeskidzie

PlusLiga Kobiet: Walka o finał przenosi się na Podbeskidzie

fot. archiwum

BKS Aluprof Bielsko-Biała oraz Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna walczą dalej o finał PlusLigi Kobiet. Rywalizacja pomiędzy obiema ekipami jest niezwykle zacięta, nie sposób zatem wskazać faworyta kolejnego dwumeczu.

Kibice siatkówki pań w Polsce przyzwyczaili się już zapewne, że w PlusLidze Kobiet o najwyższe trofea walczą zazwyczaj zespoły z Bielska-Białej i Muszyny. Traf chciał, że obie ekipy w tym sezonie spotkały się już w półfinałach fazy play-off, zatem powtórka ubiegłorocznego finału jest już niemożliwa. Obrończynie tytułu, bielszczanki, w ubiegłotygodniowych spotkaniach grały w osłabieniu, bez Karoliny Ciaszkiewicz, a pomimo to udało im się wywieźć z Muszyny cenne zwycięstwo. Kontuzja przyjmującej bielskiego zespołu nie okazała się na szczęście poważna i świetnie spisująca się ostatnio zawodniczka powinna dołączyć do swojej ekipy na najważniejsze spotkania sezonu. Z pewnością atutem podopiecznych trenera Bogdana Serwińskiego, podobnie jak w poprzednich meczach, będzie znakomite rozegranie koncertowo grającej na swojej pozycji Mileny Sadurek, zasłużenie wybranej MVP wygranego przez zespół z Muszyny pierwszego spotkania półfinałowego oraz doskonały atak Joanny Kaczor. Asami w talii trenera Mariusza Wiktorowicza są z kolei Natalia Bamber oraz Katarzyna Skorupa. Kontuzja dopadła ostatnio gwiazdę bielszczanek, Annę Werblińską i występ tej znakomitej przyjmującej w kluczowych meczach rywalizacji o finał stoi pod sporym znakiem zapytania. Sama obecność Werblińskiej w składzie z pewnością dodałaby skrzydeł BKS-owi, bowiem zawodniczka ta jak mało kto potrafi motywować zespół do działania i obdarzać innych swoją energią.

Rywalizacja półfinałowa pomiędzy bielszczankami a siatkarkami Muszyny ma też swój dodatkowy „smaczek". W bieżącym sezonie Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna po raz pierwszy w historii klubu sięgnął po Puchar Polski, wygrywając po zaciętym, pięciosetowym siatkarskim thrillerze z … BKS-em Aluprof Bielsko-Biała. Jeśli zatem podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza chcą ponownie wystąpić w prestiżowej Lidze Mistrzyń, muszą dać z siebie wszystko i pokonać niewygodne rywalki. Z pewnością mniejsza presja ciąży na ekipie Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Aleksandra Jagieło i jej koleżanki z zespołu udział w Lidze Mistrzów zapewniły już sobie zdobywając Puchar Polski, a ewentualny triumf w lidze stanowiłby kolejny sukces w tym sezonie.

Szanse obu ekip na sukces wydają się wyrównane i nie sposób wskazać na faworyta tego półfinałowego dwumeczu. W meczach o taką stawkę i granych na tak wysokim poziomie atut własnego parkietu praktycznie nie ma już wpływu na wynik. Niemniej jednak bielszczankom z pewnością pomoże doping własnych fanów. Co jeszcze przemawia na korzyść zawodniczek z Bielska-Białej? Doskonała atmosfera panująca w zespole, team spirit i radość z gry, którą widzieliśmy w drugim, wygranym meczu pierwszego dwumeczu. Po przeciwnej stronie siatki zobaczymy jednak inny znakomity kolektyw, dodatkowo uskrzydlony niedawnym triumfem w Pucharze Polski. Kto zatem okaże się lepszy? O tym przekonamy się już wkrótce. Pierwsze spotkanie drugiego półfinałowego dwumeczu fazy play-off pomiędzy ekipami BKS-u Aluprof Bielsko-Biała a Bankiem BPS Muszynianka Fakro Muszyna już jutro o 18.00. Jednego możemy być pewni, emocji w tej rywalizacji nie zabraknie…Firmy Unibet więcej szans na zwycięstwo daje drużynie Bogdana Serwińskiego. Za każdą złotówkę postawioną na wygraną zespołu z Muszyny można wygrać 1,42 zł. Stawiając na wygraną BKS-u można zyskać 2,65 zł.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved