Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Plaga kontuzji przetrzebiła zespół Budowlanych

Plaga kontuzji przetrzebiła zespół Budowlanych

fot. archiwum

Nie ma tygodnia, żeby uraz nie wyeliminował z treningów zawodniczki łódzkiego zespołu. - Nie przypominam sobie takiej plagi w żadnym klubie. Nie słyszałam też, aby jakikolwiek klub przeżywał podobne problemy kadrowe - mówi Małgorzata Niemczyk.

W ostatnim meczu z Centrostalem Bydgoszcz Katarzynie Brydzie, przyjmującej, odnowił się uraz kręgosłupa, z którym zmagała się kilka tygodni temu. W tie-breaku zawodniczka po wyskoku upadła na plecy i nie była w stanie kontynuować gry. Zastąpiła ją Michela Teixeira, która też była kontuzjowana.

Bryda od razu została przewieziona do szpitala. Okazało się, że zostały naruszone kręgi. Wczoraj miało się wyjaśnić, czy 21-letnia siatkarka będzie jeszcze w stanie w tym sezonie wrócić do treningów. Według Marcina Chudzika, prezesa klubu, na pewno nie stanie się to w tym tygodniu, przed rywalizacją z Centrostalem w Bydgoszczy. – Jeśli już, to istnieje niewielka szansa, że Kasia mogłaby być do dyspozycji na pojedynki o piąte miejsce. Ale to też nie jest nic pewnego – mówi Chudzik.

Brak Brydy na zajęciach oznacza, że Niemczyk może teraz liczyć tylko na siedem zdrowych zawodniczek. Do pełni sił nie wróciły jeszcze wcześniej kontuzjowane: Katarzyna Zaroślińska i Teixeira. – Z dnia na dzień obie trenują na coraz wyższych obrotach. Wkrótce powinny pomóc drużynie. Na pewno znajdą się w kadrze na sobotni mecz z Centrostalem – tłumaczy Chudzik.Z powodu kontuzji Brydy w ostatnim spotkaniu musiała ją zastąpić właśnie Brazylijka, narzekająca na uraz kolana, którego doznała w tramwaju. Mimo że nie mogła skakać, razem z koleżankami cieszyła się ze zwycięstwa.

Jeśli mimo tych wszystkich problemów łódzka drużyna pokona bydgoszczanki po raz drugi i zapewni sobie przynajmniej szóste miejsce w PlusLidze, to sukces, jaki osiągnie, będzie porównywalny z ubiegłorocznym (Organika była czwarta i wywalczyła Puchar Polski). – Biorąc pod uwagę, że w tym sezonie doszedł kolejny kandydat do mistrzostwa Polski – Atom Sopot – i nasze występy w europejskich pucharach, to zajęcie przez nas szóstego miejsca byłoby naprawdę dużą sprawą – uważa prezes Organiki. – To był zdecydowanie najtrudniejszy sezon w krótkiej historii naszego klubu.

Autor: Damian Bąbol
Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved