Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Kazachstan bliżej World Grand Prix

Kazachstan bliżej World Grand Prix

Siatkarki Kazachstanu są bliżej występów w tegorocznej edycji World Grand Prix. Podopieczne Nelli Chsherbakovej o prawo gry w tych jakże prestiżowych rozgrywkach rywalizują z reprezentacją Algierii, którą łatwo ograły w trzech setach.

Dwumecz rozgrywany jest nad Morzem Śródziemnym. Lepsza drużyna zagra w World Grand Prix. Zawodniczki z Algierii bardzo nerwowo zaczęły premierową partię, dlatego przegrały ją aż 11:25. W drugiej partii było podobnie, choć gra Algierek była troszkę lepsza, przegrały 13:25. W zespole Kazachstanu dobrze spisywała się kapitan Tatiana Pyurowa. Trzeci set również toczył się pod dyktando siatkarek z Kazachstanu. Zaczęły tę partię z wysokiego pułapu prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:1, potem 10:3. I w tym momencie coś się zacięło w ich grze. Algierki zbliżyły się do rywalek, ale ostatecznie uległy 21:25.

Algieria – Kazachstan 0:3
(11:25, 13:25, 21:25)

Algieria: Bensalem (5), Oukazi, Abderrahim (4), Boukhima (1), Tsabet (10), Oulmou (3), Mansouri (libero) oraz Oudni (1), Djouad i Aissou (2)
Kazachstan: Pjurowa, Nassedkina (4), Omelczenko (7), Iszmicewa (4), Beresniewa (11), Safronowa (7), Ezau (libero) oraz Jarlagassowa (5), Łukomskaja (1) i Matwiejewa (18)

źródło: fivb.org, inf. własna