Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Jastrzębianie w Rewalu będą bronić złotych medali

Jastrzębianie w Rewalu będą bronić złotych medali

fot. archiwum

W dniach 13-15. maja w Rewalu zostanie rozegrana XVI edycja mistrzostw Polski oldbojów. Siatkarze jastrzębskiego klubu  za kilka dni będą bronić dwóch złotych medali, jakie wywalczyli przed rokiem w Kędzierzynie-Koźlu w kategoriach plus 35 lat i plus 45.

Mistrzostwa Polski oldbojów są rozgrywane od 1996 r., a pierwsza edycja tych mistrzostw odbyła się właśnie w Jastrzębiu-Zdroju. Wówczas rozgrywano je tylko w jednej kategorii wiekowej (plus 35), a gospodarze zdobyli srebrny medal. Od tamtej pory w czternastu kolejnych edycjach tych mistrzostw byli gracze jastrzębskiego klubu tylko dwukrotnie wracali do domu bez medalowych krążków. Szczególnie udane dla jastrzębskiego klubu były mistrzostwa w Głubczycach w 2002 r. i Szczyrku w 2003 r., gdy jastrzębscy zawodnicy zdobywali dwa złote medale (w kategoriach plus 35 i plus 40 lat). Z pewnością jednak zeszłoroczny występ był szczególnie udany. Oprócz dwóch złotych medali drużyna Banku Spółdzielczego Jastrzębie zajęła także czwarte miejsce w kategorii plus 50 lat.

W historii klubu jest jak dotąd tylko jeden tytuł mistrza Polski seniorów zdobyty w 2004 r. Jednym z wielkich autorów tego triumfu był 44 letni libero Krzysztof Wójcik. Co ciekawe Wójcik szybciej zdobył mistrzostwo Polski w drużynie oldbojów niż… seniorskiej drużynie ligowej. Grał w mistrzowskim teamie oldbojów (plus 40 lat) w 2002 r. w Głubczycach.

Niemal we wszystkich edycjach mistrzostw Polski grał Leszek Dejewski, wieloletni trener Jastrzębskiego Węgla i jedna z ikon klubu. Przed rokiem został nie tylko mistrzem Polski, ale też dostał nagrodę dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej.

* więcej na www.ksjastrzebskiwegiel.pl
* Krzysztof Mecner (www.ksjastrzebskiwegiel.pl)źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved