Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Yudin z Jastrzębia Zdroju przenosi się do Olsztyna

Igor Yudin z Jastrzębia Zdroju przenosi się do Olsztyna

fot. archiwum

Potwierdziły się informacje Przeglądu Sportowego. Kolejny siatkarz podpisał kontrakt z olsztyńskim AZS-em. Roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok zatwierdził australijski atakujący Igor Yudin, który do Olsztyna przechodzi z Jastrzębia Zdroju.

Igor Yudin jest doskonale znany kibicom siatkówki w Polsce. Australijczyk pochodzenia rosyjskiego zadebiutował w PlusLidze w wieku 18 lat. Od 2006 roku reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla, z którym zdobywał medale mistrzostw Polski. – Po negocjacjach udało nam się dość szybko dojść do porozumienia i cieszymy się z tego – przyznaje Tomasz Jankowski, wiceprezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS-UWM S.A. – Igor Yudin jest zawodnikiem, który pasuje do wizji budowania drużyny zarówno przez klub jak i przez trenera. Związaliśmy się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia go na kolejny sezon.

Przełomowym momentem w karierze 24-letniego atakującego była współpraca z Roberto Santillim. Włoski szkoleniowiec przestawił Igora Yudina z pozycji przyjmującego na atakującego i od razu dał mu szansę gry w podstawowym składzie. Wysoka forma przyszła w sezonie 2009/2010, kiedy to aż sześciokrotnie otrzymał nagrodę MVP. W klasyfikacji generalnej Yudin był wówczas drugim najlepszym atakującym ligi.

Igor Yudin pod wodzą aktualnego trenera Indykpolu AZS – Tomaso Totolo, w 2007 roku zdobył srebrny medal mistrzostw Polski. – Oczywiście przy zakontraktowaniu tego zawodnika nie bez znaczenia był również fakt, że Igor Yudin współpracował już z trenerem Totolo. Obaj byli zadowoleni z tej współpracy. Liczymy, że w naszym klubie będzie ona równie owocna jak w Jastrzębskim Węglu – dodaje Tomasz Jankowski.*Marta Panasiuk (azsuwmolsztyn.com.pl)

Zobacz również:
Tomaso Totolo namówił Yudina na przeprowadzkę do Olsztyna

 

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved