Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Częstochowski klub czeka w najbliższym czasie walka o przetrwanie?

Częstochowski klub czeka w najbliższym czasie walka o przetrwanie?

fot. archiwum

- Kończy nam się umowa ze sponsorem tytularnym. Przyszłość tej drużyny zależy od tego, czy uda się podpisać nowe porozumienie. Albo odejdą wszyscy, albo nie odejdzie nikt - charakteryzuje sytuację w klubie dyrektor sportowy AZS, Ryszard Bosek.

Ważą się losy AZS Częstochowa – jeżeli ze współpracy wycofa się tytularny sponsor, czwarta drużyna PlusLigi może po prostu przestać istnieć.

Nie od dziś wiadomo, że klub spod Jasnej Góry boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Okazuje się, że te kłopoty stawiają pod znakiem zapytania nie tylko zatrzymanie jego najlepszych zawodników, lecz występy częstochowian w PlusLidze w nadchodzącym sezonie. Na razie AZS opuścił Piotr Nowakowski – 23-letni reprezentant Polski od przyszłego sezonu zagra w Asseco Resovii.

Prawa rynku są dla częstochowian bezlitosne. Jeżeli w najbliższym czasie pieniędzy na kontrakty nie zagwarantuje firma Selena, która jest tytularnym sponsorem AZS, czwarta ekipa PlusLigi może rozsypać się w podobnym stylu, jak miało to miejsce z Płomieniem Sosnowiec w 2008 roku. Prezes klubu spod Jasnej Góry niechętnie mówi o obawach związanych z odpływem zawodników w związku z brakiem finansowych gwarancji. – Mój strach nie ma tu nic do rzeczy. Nie mając podpisanych umów sponsorskich, nie mamy po co zasiadać do rozmów z zawodnikami. Bez gwarancji budżetu nie ma sensu podpisywać wirtualnych kontraktów – komentuje sternik AZS, Konrad Pakosz.Kibiców na pewno nie ucieszy informacja, że klub z Częstochowy może w najbliższych dniach podjąć decyzję o rezygnacji z występów w Pucharze CEV. Takie posunięcie w obliczu walki o przetrwanie wydaje się jednak całkiem uzasadnione. – W ciągu najbliższych dni podejmiemy decyzję odnośnie startu w europejskich pucharach. Bardzo wiele zależy od losowania grupowych rywali i wysokości funduszy, które trzeba będzie przeznaczyć na obsługę tych spotkań – dodaje prezes Pakosz.

Autor: Andrzej Mitek
Więcej w Sporcie

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved